Bombový útok na políciu v Pakistane neprežilo 6 ľudí

K činu sa prihlásila pakistanská odnož hnutia Taliban s tým, že samovražedný útočník sa zameral na policajný kontingent vracajúci sa zo služby v areáli provinčného zhromaždenia.

177
177

Kvéta 9. januára (TASR) – Šesť obetí na životoch a 17 zranených si vyžiadal v utorok bombový útok v pakistanskom meste Kvéta, ktorého terčom bolo policajné vozidlo. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na policajné vyhlásenie.

Podľa údajov miestneho policajného veliteľa zahynuli pri útoku štyria policajti, ktorí tiež tvoria väčšinu zranených. K činu sa prihlásila pakistanská odnož hnutia Taliban s tým, že samovražedný útočník sa zameral na policajný kontingent vracajúci sa zo služby v areáli provinčného zhromaždenia.

Členovia tohto zhromaždenia sa zišli v utorok na zasadnutí, na ktorom mali hlasovať o vyjadrení nedôvery šéfovi provinčnej vlády Šánulláhovi Zehrímu. Ten však ešte pred hlasovaním odstúpil z funkcie.

Pakistanská provincia Balúčistan s Kvétou ako hlavným mestom bola v minulosti dejiskom povstania zo strany separatistických skupín. V tom istom regióne však pôsobia aj islamistickí militanti.


Join the Conversation