Hrbatý by prijal funkciu kapitána, v hre je aj spolupráca s Kližanom

Hrbatý je v Davis Cupe slovenským rekordérom. Za 14 rokov nastúpil v 26 stretnutiach a odohral 58 zápasov, z nich 33 vyhral.

104
104

Bratislava 22. novembra (TASR) – Dominik Hrbatý by prijal funkciu daviscupového kapitána. Počká si však na piatkové zasadnutie výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu, ktorý sa bude rozhodovať medzi ním a Karolom Kučerom. Doterajší kapitán Miloslav Mečíř v roku 2017 zo zdravotných dôvodov nebude pôsobiť v tejto funkcii.

Hrbatý je v Davis Cupe slovenským rekordérom. Za 14 rokov nastúpil v 26 stretnutiach a odohral 58 zápasov, z nich 33 vyhral. V roku 2005 bol lídrom tímu, ktorý to dotiahol až do finále bojov o „šalátovú misu“. „Bolo by pekné zažiť atmosféru daviscupových zápasov aj v úlohe kapitána. Uvidíme, ako sa rozhodnú členovia výkonného výboru a či budú hlasovať za Kaja Kučeru alebo za mňa. Nezávisle od toho budem spolupracovať so STZ na kempoch mládeže, ktoré som začal robiť v tomto roku. Malo to pozitívnu odozvu, deti boli nadšené. Chcel by som v tom pokračovať, rozšíriť kempy na viac týždňov a zahrnúť do nich aj iné ročníky,“ povedal Hrbatý.

V hre je aj spolupráca s Martinom Kližanom – bývalou slovenskou jednotkou. „Pred dvomi dňami som sa rozprával s Martinom o krátkodobej výpomoci na štyri mesiace. Uvidíme, ako sa rozhodne a či príjme moje finančné podmienky,“ dodal Hrbatý, ktorý je od utorka členom Siene slávy slovenského tenisu. „Veľmi si vážim, že ma takto odmenili. Väčšinou vidím, ako do Siene slávy vstupujú šesťdesiatnici či sedemdesiatnici. Ja som ešte dosť mladý, na druhej strane to dokazuje, že som v tenise niečo dosiahol a moje výsledky za niečo stáli.“


Join the Conversation