V Liptovskom Mikuláši sa zjednoduší cestovanie, posilnia linky MHD

Pozmenené cestovné poriadky vstúpia do platnosti od 10. decembra.

87
87

Liptovský Mikuláš 7. decembra (TASR) – Liptovskomikulášska radnica na základe žiadostí obyvateľov a poslancov mesta doplní pre nadchádzajúce obdobie viacero nových liniek MHD. Pozmenené cestovné poriadky vstúpia do platnosti od 10. decembra.

„Nové spoje pribudnú do a z Liptovskej Ondrašovej počas pracovných dní aj víkendu. Umožnia tak dopravu do nemocnice alebo do centier obchodu,“ priblížil primátor Ján Blcháč a dodal, že ku zintenzívneniu prepravy obyvateľov prispeje aj linka zo sídliska Podbreziny v čase dopravnej špičky. „Novinkou bude spoj z autobusovej stanice do nemocnice,“ vysvetlil.

Niektoré existujúce linky zmenia trasu alebo budú predlžené tak, aby vyhoveli požiadavkám zamestnávateľov a taktiež žiadostiam na obsluhu mestských častí, ako je napríklad Palúdzka a Nábrežie. „Zmeny reflektujú aj podnety samotného dopravcu a poznatky mesta,“ zhrnul Gabriel Lengyel z mestského úradu.

Hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková dodala, že autobusy budú po novom nadväzovať na zmenené cestovné poriadky vlakov, prímestskej autobusovej dopravy a zmeny v časoch vyučovania školských zariadení.


Join the Conversation