Ako by sa mali páni pripraviť a obliecť na pohovor?

V prvom rade by mal váš vzhľad zodpovedať pozícii, o ktorú sa uchádzate. Mali by ste vyzerať, akoby ste už túto pozíciu dostali.

841
841

Aj keď sú v našom živote veľmi dôležité vedomosti, zručnosti a talent. Viac ako 70 % vášho úspechu závisí práve od oblečenia. Odevu, ktorý si na danú príležitosť zoberiete. Aby preto vaša snaha na plánovanom pohovore nebola márna, pozrite sa spolu s nami, čo vám pomôže na tomto dôležitom stretnutí vytvoriť ten správny a najlepší dojem.

Ešte predtým si ale zistite potrebné informácie o spoločnosti, kde môže pri výbere vhodného oblečenia zohrávať dôležitú úlohu typ firmy, jej kultúry a vaša pracovná pozícia.

Snažte sa pôsobiť dôveryhodne

V prvom rade by mal váš vzhľad zodpovedať pozícii, o ktorú sa uchádzate. Mali by ste vyzerať, akoby ste už túto pozíciu dostali. Upravte si a umyte vlasy. Napriek trendu nosenia brady, v konzervatívnych obchodných kruhoch je brada stále tabu, pretože čisto oholená tvár vytvára otvorenejší a dôveryhodný obraz.

Ak máte záujem o prácu v kancelárii, mali by ste si na pohovor vybrať pánske košele slim, ktoré sú moderné a pohodlné. K ním ladiace hodinky sú ukazovateľom mužského stavu a nevyhnutným doplnkom pre budúceho podnikateľa.

Prezentujte sa v tom najlepšom svetle a elegantnej pánskej košeli

Ak sa uchádzate o pozíciu obchodného manažéra v maloobchode strednej triedy, môžete si dovoliť prísť v bielej alebo svetlo šedej košeli s obyčajnou modrou alebo šedou kravatou a klasickými nohavicami v čiernej alebo šedej farbe.

Pokiaľ vám ale robí problém nakupovanie v klasických obchodoch Pánske elegantné košele si vyberiete aj online. Avšak, urobte to včas a dopredu. Šťastie predsa praje pripraveným.

Neprítomnosť bundy môže byť kompenzovaná šedou pletenou vestou. Nezabúdajte ale, že aj v lete by mala byť košeľa vždy s dlhými rukávmi, vo veľmi horúcom počasí je možné rukáv ohrnúť, ale na pohovore to radšej nerobte.

Vyhýbajte sa červenej farbe

Oblasti, ktoré si v odevoch vyžadujú najformálnejší obchodný štýl, znamenajú povinné nosenie obleku a kravaty. Košeľa je vhodná biela, svetlo šedá a modrá. Kravata bude vyhovovať tmavo šedá alebo modrá.

Na pohovor by ste nemali nosiť červenú kravatu, aj keď sa uchádzate o najvyššie pozície, pretože červená kravata a farba je symbolom dominancie a dokonca agresie, čo nie je počas pohovoru príliš vhodný signál.

Čím vyššia pozícia, tým viac dbajte na svoje oblečenie

Nezabudnite ani na štandardné pravidlá pre pánske obleky. Spodný gombík sa musí vždy odopnúť. A dlhý koniec kravaty by mal siahať po sponu opasku. Topánky, aktovka a opasok by mali byť vybrané v jednej farbe a textúre.

Čím vyššia a dôležitejšia je pozícia, o ktorú sa uchádzate, tým kvalitnejší musí byť váš odev a doplnky. Uistite sa, že máte pri sebe aj diár a pero. Oceníte aj presné hodinky a parfém, s ktorým treba narábať pred pohovorom veľmi opatrne.

In this article


Join the Conversation