Ako využiť čas v karanténe?

1169
1169

Karanténa nie je veľmi pozitívnou súčasťou našich životov, no kvôli zachovaniu zdravia je potrebné aby sme sa správali zodpovedne. Okrem toho, že máme množstvo nevyužitého času, môžeme realizovať veci, na ktoré sme doposiaľ popri zamestnaní a náročnom spôsobe života nemali čas. Je preto ideálny čas na venovanie času sebe a plnenie si snov. Ako môžete aj Vy využiť čas v karanténe plnohodnotne?

Vzdelávacie kurzy

Veľmi dobrou alternatívou na plnohodnotné využitie času je samoštúdium, či rôzne kurzy. Okrem toho, že vzdelávanie je vhodné pre akékoľvek vekové kategórie, môžete tým obohatiť aj svoje okolie, či priniesť množstvo nových poznatkov do vášho zamestnania. Vzdelávacie kurzy môžete realizovať aj prostredníctvom internetu a preto predstavujú ideálny spôsob trávenia vášho voľného času.

Dobrou alternatívou na vzdelávacie kurzy je napríklad aj stránka Zľavadňa, kde sú kurzy poskytované a zároveň, ako už aj názov prezrádza, výrazne zľavnené. Na internete nájdete však široké spektrum rôznych kurzov, za rôzne ceny. Internet však ponúka aj množstvo informácií zadarmo. Tiež si môžete stiahnuť napríklad nejaký program a naučiť sa ho ovládať, čím si rozšírite svoje obzory.

Čítanie

Pokiaľ sa rozprávame o vzdelávaní, čítanie je hobby, ktoré vám prinesie neuveriteľné množstvo prehľadu a gramotnosti. Ak si v bežnom živote neviete nájsť dostatok času na čítanie kvalitnej literatúry, teraz je ten pravý čas na začítanie sa do novej knihy. Kniha nie je nikdy zlý nápad a navyše vám počas dňa ukradne niekoľko hodín, ktoré by ste inak strávili na internete, či sociálnych sieťach.

Zdravý životný štýl

Veľa ľudí sa sťažuje, že na zdravý životný štýl nemá dostatok času, či peňazí. Obdobie karantény, kedy máme obmedzené všetky aktivity však prináša dokonalý čas na začiatok vašej zdravej cesty, nielen čo sa týka cvičenia, ale aj zdravej stravy. Navyše si za toto obdobie môžete vytvoriť návyk, ktorý sa stane vašou pravidelnou súčasťou a tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že v dodržiavaní zdravého životného štýlu vytrváte.

Relax

Možno sa vám to zdá absurdné, no pri našom aktuálnom životnom štýle zabúdame na relax. Ženieme sa za krásnou postavou, dokonalým domov, vysokým platom, spoločenským životom a neostáva nám žiadny čas na seba. A kto tvrdí, že čas na relax je len vo wellness centre alebo na kozmetike? Čas doma sám pre seba si môžete urobiť kedykoľvek. Pre dámy môže byť relaxujúci dlhý kúpeľ s maskou na pleť a vlasy. Páni možno ocenia ticho na pozeranie obľúbeného televízneho programu.

Produktivita

Spomenuli sme už množstvo aktivít, ktoré vám môžu pomôcť spríjemniť si obdobie karantény. Je však podľa mňa nesmierne dôležité, aby ste si našli čas aj na produktivitu a tým si neustále udržiavali pozitívny prístup, disciplínu a tiež aj radosť z dobre odvedenej práce. Pokiaľ nemáte možnosť pracovať z domova, môžete svoju produktivitu realizovať pri hĺbkovom upratovaní, či malej prestavbe. Snažte sa však udržať v tempe, aby návrat do reality bol pre vás omnoho príjemnejší.

In this article


Join the Conversation