Basketbalistkám Young Angels ušiel postup len tesne, sú na 5. priečke

Žirkovej zverenky budú naďalej pôsobiť v Stredoeurópskej lige, v ktorej ich čakajú súboje v rakúskom Grazi a doma s Brnom.

94
94

Košice 7. januára (TASR) – Basketbalistky Young Angels Košice prehrali na domácom turnaji Východoeurópskej ligy oba zápasy a v A-skupine tak obsadili nepostupovú piatu priečku. Po prehre s bieloruským Grodnom nestačili ani na švédske družstvo A3 Basket Umea.

Zatiaľ čo Good Angels Košice dvakrát získali titul v EWBL, ich nástupnícky tím vstupoval do medzinárodnej súťaže so skromnejšími cieľmi. Družstvo pod vedením trénerky Zuzany Žirkovej napokon dosiahlo v siedmich zápasoch tri víťazstvá – nad Ostravou, Pécsom a Astanou. “Môžeme to hodnotiť kladne. Ja som rada, že sme odohrali také vyrovnané stretnutia a vybojovali tri víťazstvá. Stále sa máme čo učiť a dva play-off duely by boli príjemným bonusom. To by už však bola iná úroveň,” uviedla Žirková pre klubovú stránku.

Ako sa víťazstvom Grodna nad Pécsom (80:78) ukázalo, Košičankám by na postup nestačil ani triumf nad švédskym tímom. Výsledok tohto zápasu Košičanky vedeli už pred súbojom s Umeou. “Bolo by to možno o inom, ak by sme ešte mali šancu na postup. Náš prístup to však určite neovplyvnilo a dali sme do toho všetko až do poslednej sekundy,” povedala Vanda Kozáková, autorka siedmich bodov. “Málokto z nás by pred sezónou povedal, že vyhráme niektoré vyrovnané zápasy, v ktorých sa lámal chlieb v posledných sekundách. Máme tri víťazstvá, čo nie je zlé. Iste, urobili sme aj chyby a postup nám ušiel veľmi tesne. Musíme sa z toho poučiť a nabudúce to zvládnuť lepšie,” dodala.

Domácim turnajom sa však tohtoročná medzinárodná konfrontácia košického družstva neskončila. Žirkovej zverenky budú naďalej pôsobiť v Stredoeurópskej lige, v ktorej ich čakajú súboje v rakúskom Grazi a doma s Brnom.

Výsledky Young Angels Košice v EWBL:

Young Angels – SBS Ostrava 53:51

Young Angels – PINKK Pécs 68:60

Young Angels – Cmoki Minsk 57:78

Young Angels – Rostov 71:79

Young Angels – Astana Tigers 78:73

Young Angels – Olimpia Grodno 67:78

Young Angels – A3 Basket 65:74


Join the Conversation