Bezpečnostné sily Ghany oslobodili dve unesené Kanaďanky

Dve dobrovoľníčky charitatívnej organizácie z Kanady vo veku 19 a 20 rokov uniesli minulý utorok večer v Kumasi, ktoré leží zhruba 200 kilometrov severozápadne od metropoly Akkra.

35
35

Akkra 12. júna (TASR) – Ghanským bezpečnostným silám sa v stredu podarilo oslobodiť dve mladé Kanaďanky, ktoré minulý týždeň uniesli v druhom najväčšom ghanskom meste Kumasi z golfového klubu. S odvolaním sa na vyhlásenie predstaviteľa ghanskej vlády o tom informovala agentúra AFP.

“Bezpečnostné sily ukončili v stredu skoro ráno operáciu, pri ktorej zachránili dve nedávno unesené Kanaďanky,” uviedol vo vyhlásení ghanský minister pre informácie Kojo Oppong Nkrumah. Dodal, že samotní občania Ghany i zahraniční turisti sú tak opäť uistení, že táto africká krajina je pre nich bezpečným miestom.

Dve dobrovoľníčky charitatívnej organizácie z Kanady vo veku 19 a 20 rokov uniesli minulý utorok večer v Kumasi, ktoré leží zhruba 200 kilometrov severozápadne od metropoly Akkra.

Spoločne s treťou Kanaďankou cestovali vozidlom taxislužby Uber. Dvojicu dievčat uniesli neznámi páchatelia hneď potom, ako v Kumasi z taxíka vystúpili. Tretia Kanaďanka, ktorá vo vozidle Uberu ostala spoločne so šoférom, upovedomila políciu.

Unesené ženy pôsobili v Ghane ako dobrovoľníčky kanadskej mládežníckej rozvojovej organizácie Youth Challenge International so sídlom v Toronte. Organizácia pôsobí v 16 krajinách Južnej Ameriky, Afriky a Ázie, kde podporuje rozvojové projekty pre mladých ľudí v oblastiach, ako sú zdravotníctvo, vzdelávanie a zamestnanosť.

Násilie a únosy zahraničných občanov sú v Ghane pomerne zriedkavé. Tento štát predstavuje podľa AFP akúsi baštu stability v regióne, ktorý sa inak borí s tým, aby dostal pod kontrolu viaceré islamistické militantné skupiny.


Join the Conversation