Black Friday je už za dverami. Ako z neho vyťažiť čo najviac?

Kto by sa netešil na Black Friday? Väčšina obchodníkov ponúka svoj tovar so skvelými zľavami, v niektorých obchodoch nájdete aj -80% zľavy. Samozrejme, Black Friday na Slovensku ešte...

710
710

Kto by sa netešil na Black Friday? Väčšina obchodníkov ponúka svoj tovar so skvelými zľavami, v niektorých obchodoch nájdete aj -80% zľavy. Samozrejme, Black Friday na Slovensku ešte stále nevyzerá tak šialene ako napríklad v USA, no veľa z nás sa na tento deň veľmi teší. Zistite, aký tovar by ste si mali počas Black Friday určite zadovážiť.

Pôvod Black Friday

Tento nákupný sviatok vznikol pôvodne v USA a každoročne sa „oslavuje“ hneď po obľúbenom Dni vďakyvzdania, ktorý sa koná v posledný novembrový štvrtok. Black Friday oficiálne otvára nákupné šialenstvo pred vianočnými sviatkami.

Pôvod pomenovania Black Friday nie je úplne jasný, no existujú 2 možné alternatívy. Prvou možnosťou je tá, že tento deň nazvali v minulosti policajti, pretože v piatok po Dni vďakyvzdania vznikali obrovské dopravné zápchy a chaos v uliciach amerických miest. Druhou alternatívou je to, že väčšina obchodníkov sa dostáva z červených do čiernych čísiel (do plusu) až počas Black Friday.

Tento nákupný sviatok sa postupne z USA rozšíril do celého sveta. V súčasnosti ho obchodníci s obľubou využívajú, aby prilákali veľké množstvá zákazníkov do svojich obchodov alebo e-shopov. Black Friday sa bude tento rok konať už 29.11.2019. Samozrejme, v piatok.

Značkové slnečné okuliare aj s -70% zľavou

V praxi to teda môže vyzerať tak, že slnečné okuliare Ray-Ban, značkovú kabelku od Guess alebo práčku od Whirlpool získate s -70% zľavou. Na takúto zľavu sa teda určite oplatí počkať. Niektorí Američania dokonca celý rok čakajú iba na tento deň a vtedy nakúpia všetko, čo potrebujú.

Množstvo obchodníkov chce tieto nákupné sviatky využiť naozaj naplno a teda namiesto jedného dňa ponúka Black Friday zľavy napríklad celý november, poprípade začínajú od štvrtka a pokračujú až do nedele. Mnohé obchody po týchto dňoch ohlásia ešte Cyber Monday, to jest deň, v ktorý sa za veľké zľavy dopredávajú ešte tovary, ktoré sa nestihli predať počas Black Friday.

Aké výrobky sa oplatí počas tohto dňa nakupovať?

1. Slnečné okuliare

Štýlový módny doplnok, ktorý dokáže v priebehu sekundy zlepšiť nejeden outfit. Aj keď práve v novembri nie je sezóna slnečných okuliarov, dámske slnečné okuliare Jimmy Choo, Gucci, Dior, DITA, Cazal, Ray-Ban môžu byť vaše napríklad za polovičné ceny. A to už teda stojí za zváženie.

2. Oblečenie a módne doplnky

Módne reťazce i online obchody s módou sa taktiež rozhodli ponúknuť skvelé zľavy na ich produkty. Môžete si teda zaobstarať sezónne, ale i mimosezónne kúsky s neuveriteľnými zľavami až do -70%. Takže, ak ste si nestihli kúpiť ešte zimnú výbavičku, teraz bude na to ten najsprávnejší čas.

3. Spotrebiče a elektronika do vašej domácnosti

Ktorej gazdinke alebo domácemu kutilovy nezahýba raz za čas nejaký ten užitočný spotrebič, vďaka ktorému by vedeli ušetriť čas i pár vrások na čele? Cez tento významný deň sa určite oplatí zavítať aj do obchodov, ktoré ponúkajú rôznu elektroniku, spotrebiče, kuchynské roboty, atď., pretože ich môžete získať so zľavami až -80%.

4. Štýlový nábytok

Ste čerstvo nasťahovaní v novom domčeku alebo sa chystáte zmeniť dizajn vášho bytu? Black Friday je skvelá príležitosť na to, aby ste si do vašej domácnosti zadovážili nábytok, ktorí vám chýba alebo dokúpili také bytové doplnky, ktoré urobia z vášho bytu ozajstný domov. Niektoré e-shopy chystajú na vybrané kúsky až -80-90% zľavy.

5. Doplnky pre športovcov

Milovníci športu si tiež prídu na svoje. Veľa obchodov ponúkajúcich výživové doplnky, proteíny alebo športové oblečenie sa rozhodlo, že počas sviatku všetkých nákupných maniakov potešia aj svojich zákazníkov. Zľavy na tieto produkty sa môžu pritom pohybovať v rozmedzí od 50 – 70%.

Aké výhody má online nákup?

Aj vy dávate prednosť e-shopom pred preplnenou predajňou? Online nákup je celosvetový trend, ktorému podľahlo aj veľké množstvo Slovákov. Prečo nakupovať online?

· Ste veľmi flexibilní, tovar si môžete objednať od hocikadiaľ a hocikedy.

· V online svete si môžete jednoducho porovnať ceny medzi jednotlivými obchodmi za pár sekúnd. Poprípade môžete použiť cenové porovnávače ako Heureka alebo PriceMania, vďaka ktorým zistíte, ktorý e-shop ponúka najlepšiu cenu.

· Pred samotnou kúpou si môžete produkt podrobne preštudovať (ani predajcovia v obchode vám väčšinou nepomôžu tak dobre, ako starý-dobrý Google).

· Vďaka používateľským recenziám zistíte, ako boli iní zákazníci spokojní s daným online obchodom, poprípade s daným produktom.

· Na cenových porovnávačoch si viete pozrieť vývoj cien daného produktu. Takto veľmi rýchlo zistíte, či daný predajca len umelo zdvihol cenu produktu, aby potom mohol poskytnúť až neskutočnú zľavu, alebo či je zľava skutočná.

In this article

Join the Conversation