Boxerská organizácia suspendovala dočasného majstra sveta Whytea

Whyteovi hrozí až osem rokov, pretože už má dopingovú minulosť.

163
163

Londýn 31. júla (TASR) – Britský profesionálny boxer Dillian Whyte prišiel o dočasný titul majstra sveta v superťažkej váhe organizácie WBC a šancu vyzvať Deontaya Wildera po tom, ako mal pozitívny dopingový nález. WBC ho predbežne suspendovala takmer dva týždne po výhre v súboji o opasok nad Kolumbijčanom Oscarom Rivasom, pozitívny test mal ešte tri dni pred týmto zápasom.

Kontrola B-vzorky však bola možná až po súboji, takže Britský boxerský kontrolný výbor (BBBofC) umožnil Whyteovi nastúpiť. “Dillian Whyte aj Oscar Rivas podstúpili rozsiahle testovanie pod dozorom Dobrovoľnej antidopingovej asociácie (VADA) i Antidopingovej agentúry Spojeného kráľovstva (UKAD). Obe organizácie aj BBBofC im povolili bojovať,” uviedol promotér Eddie Hearn na twitteri. Tridsaťjedenročný Whyte v londýnskej O2 Arene nakoniec zdolal svojho súpera po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov (115:112, 115:112, 116:111). “Mrzia ma nezmysly, čo sa o mne hovoria v týchto dňoch. Moji právni zástupcovia sa zaoberajú prípadom a upozornili ma, aby som neposkytoval detaily. Povolili mi bojovať a vyhral som férovo,” zdôraznil Brit na sociálnej sieti.

Whyteovi hrozí dištanc až na osem rokov, pretože už má dopingovú minulosť. Od októbra 2012 si odpykal dvojročný dištanc za užitie zakázaného podporného prostriedku. Od návratu v novembri 2014 dosiahol sedemnásť víťazstiev a prehral jediný raz s krajanom Anthonym Joshuom. Vďaka výhre nad Rivasom sa stal prednostným vyzývateľom šampióna organizácie WBC Wildera. Ani táto pozícia mu však nezaručila súboj s Američanom, ktorý má 9. novembra naplánovanú odvetu s Kubáncom Luisom Ortizom a vo februári by sa mal druhýkrát stretnúť s ďalším Britom Tysonom Furym.

“Na základe pozitívneho nálezu sa WBC rozhodla do ukončenia vlastného vyšetrovania predbežne suspendovať Whytea ako dočasného šampióna a jeho právo vyzývateľa v superťažkej váhe,” uvádza sa v stanovisku organizácie. Whyte bude mať možnosť sa obhajovať pred komisiou WBC. Informovala agentúra AFP.


Join the Conversation