Britská ekonomika je dosť silná, aby zvládla aj brexit bez dohody

Naša ekonomika je v základoch silná, takže si môžeme vyberať z viacerých možností, uviedol britský minister financií Sajid Javid.

2907
2907

Londýn 1. augusta (TASR) – Ekonomika Spojeného kráľovstva je dostatočne silná na to, aby zvládla aj brexit bez dohody. Vyhlásil to vo štvrtok britský minister financií Sajid Javid.

Vláda v Londýne chce podľa neho lepšiu dohodu o rozvode, ako dohodla bývalá premiérka Theresa Mayová. No pokiaľ Európska únia (EÚ) nebude súhlasiť s lepšou dohodou, Spojené kráľovstvo vystúpi 31. októbra z bloku aj bez dohody, povedal Javid.

„Naša ekonomika je v základoch silná, takže si môžeme vyberať z viacerých možností,“ uviedol Javid. „Môžeme sa napríklad rozhodnúť investovať do škôl, našich nemocníc, našej fantastickej polície, ale môžeme sa tiež pripraviť na odchod z EÚ, a ak to znamená odísť bez dohody, presne to urobíme,“ doplnil.

„Dali sme jasne najavo, že sa chceme dohodnúť, ale musí to byť iná dohoda, dobrá dohoda, ktorá zruší tzv. írsku poistku, a ak ju nemôžeme odstrániť, musíme odísť bez dohody – a my budeme na to pripravení,“ uzavrel Javid.


Join the Conversation