Budaj chce upraviť dotácie na spaľovanie v biomasových zariadeniach

Opozičný poslanec navrhuje, aby sa zrušilo dotovanie spaľovania dreva v biomasových zariadeniach, okrem dreva pochádzajúceho z energetických porastov a odpadu z drevospracujúceho priemyslu.

493
493

Bratislava 11. septembra (TASR) – Dotácie na spaľovanie dreva v biomasových zariadeniach by sa mali upraviť. Myslí si to poslanec hnutia OĽaNO Ján Budaj. Parlamentu preto predložil novelu zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie, o ktorej plénum rokuje v úvode piateho rokovacieho dňa 19. schôdze Národnej rady (NR) SR.

Budaj navrhuje, aby sa zrušilo dotovanie spaľovania dreva v biomasových zariadeniach, okrem dreva pochádzajúceho z energetických porastov a odpadu z drevospracujúceho priemyslu. Odôvodňuje to tým, že v súčasnosti dochádza na Slovensku k čoraz viditeľnejšiemu odlesňovaniu zalesnených plôch, ale aj brehových porastov či dokonca alejí a vetrolamov, s cieľom čerpať čo najviac dotácií.

Poslanci rokujú netradične aj dnes, keďže v piatok (15.9.) je sviatok a voľno. Hlasovať o prerokovaných bodoch budú až podvečer. Dnes ich čakajú poslanecké návrhy, medzi nimi napríklad novela, ktorou chce opozícia zriadiť v parlamente vyšetrovacie výbory. Ďalej je tu viacero noviel Zákonníka práce či návrhy zmien v sociálnej oblasti.

Viaceré návrhy majú poslanci naplánované na utorok a stredu (12. a 13.9.). V utorok sú to vládne návrhy, v stredu poslanecké, ktoré sú už v druhom čítaní a čakajú na schválenie.

In this article


Join the Conversation