Budúci spolkový minister vnútra Seehofer sa rozlúčil s Mníchovom

Dlhoročný líder Kresťanskosociálnej únie (CSU) bude od stredy pôsobiť v Berlíne ako nový spolkový minister vnútra v kabinete kancelárky Angely Merkelovej.

33
33

Mníchov 13. marca (TASR) – Zmierenie s Českou republikou označil v utorok bavorský krajinský premiér Horst Seehofer za najdôležitejší zahraničnopolitický úspech svojho pôsobenia na čele vládneho kabinetu v Mníchove, ktoré sa skončilo práve 13. marca 2018. Dlhoročný líder Kresťanskosociálnej únie (CSU) bude od stredy pôsobiť v Berlíne ako nový spolkový minister vnútra v kabinete kancelárky Angely Merkelovej.

Seehofer na poslednej tlačovej konferencii po zasadaní kabinetu sprevádzanej mimoriadnym záujmom médií ocenil prácu bavorskej krajinskej vlády i jej ministrov a zdôraznil, že celkový výsledok je dobrý. Podčiarkol, že vždy myslel na bežných občanov a domnieva sa, že sa mu ich názory podarilo preniesť a realizovať aj v rámci politickej agendy.

Z vnútropolitických výsledkov vyzdvihol Seehofer vývoj v Bavorsku a za najväčší stranícky úspech označil znovuzískanie absolútnej väčšiny CSU v bavorskom parlamente. Nezabudol však pripomenúť, že medzi piliere jeho politiky patrila aj orientácia na právo a poriadok, informovali Bavorský rozhlas (BR) a agentúra DPA.

Na margo pôsobenia v nemeckom hlavnom meste Seehofer s humorom poznamenal, že zatiaľ nevie, či si tam prenajme byt alebo bude prenocúvať v pivničných priestoroch rezortu vnútra. Vyjadril nádej, že obsah koaličnej dohody sa teraz bude bez zdržaní realizovať v praxi. Bavorsko, kde úrad krajinského premiéra Seehofer čoskoro formálne odovzdá nástupcovi Markusovi Söderovi, naďalej zostane takpovediac v jeho hľadáčiku. Do procesov na úrovni krajinskej politiky však pri zachovaní princípu vzájomného rešpektovania sa nemieni zasahovať.

Posledné hodiny pred presunom do Berlína chcel Seehofer využiť v Mníchove na stretnutia osobného charakteru.


Join the Conversation