Cestujeme na dovolenku – dva odlišné tipy na dovolenku snov

Chcete zažiť dovolenku snov? Je na vás, aký typ dovolenky uprednostníte. Inšpirujte sa našimi tipmi a len tak ľahko na ňu nezabudnete.

548
548

Dovolenky sú úžasné veci. Práve ony nám dovoľujú kompletne zabudnúť na všetky povinnosti každodenného života a naplno si užiť pár dní bez akýchkoľvek povinností a stresu. Okrem toho navyše spoznať nové miesta, nových ľudí a zažiť veľa nových zážitkov. Medzi nami sa nachádzajú rôzne typy dovolenkárov. To, kam cestujeme na dovolenku, ako na ňu cestujeme a čo na nej robíme, hovorí o nás veľa. V zásade poznáme dva typy dovolenkárov – takých, ktorí uprednostňujú dovolenky cez cestovnú kanceláriu, kde nemusia nič riešiť a môžu iba relaxovať a takých, ktorí chcú na dovolenke zažiť čo najväčšie dobrodružstvo.

Last minute za skvelé ceny

Na dovolenky cestujeme väčšinou v lete, to však neznamená, že si nejakú tú dovolenku pri mori nemôžeme dopriať aj po lete. Výhoda takýchto last minute dovoleniek je najmä cena, ktorá je veľmi výhodná. Takýto typ dovolenky je vhodný práve pre dovolenkárov, ktorí radi ležia na pláži, popíjajú nejaký nápoj a nemusia nič riešiť. Cestovná kancelária totiž všetko vyrieši za vás. Môžete tak vycestovať a pred zimou si užiť ešte posledné nádherné dni plné slnka a tepla na pláži na nejakej exotickej dovolenke. Čo však, ak ste dobrodružnejší typ dovolenkára? Na náš druhý dovolenkový tip budete potrebovať ochranné prilby na motorku, ale bude to stáť zato!

Dobrodružstvo na motorke

Každému milovníkovi dobrodružstva odporúčame vyskúšať si dovolenku na motorke. Na takýto typ dovolenky nemusíte dokonca ani vlastniť motorku. Môžete si ju jednoducho požičať, rovnako si môžete požičať aj ochranné prilby na motorku, odporúčame si ich však kúpiť. Predsa len, nejedná sa až o takú veľkú investíciu a vaša ochranná prilba na motorku vám zostane navždy, na ďalšie dobrodružstvá na motorke. Zabúdať by ste nemali ani na komfortné čižmy na motorku, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie na dlhých cestách. Na motorke môžete navštíviť mnohé zaujímavé krajiny, zastaviť na miestach, ktoré sa vám budú páčiť a užiť si tie najkrajšie cesty sveta.

Tak načo čakáte? Zima sa pomaly blíži, využite ešte čas pred ňou a zažite dovolenku, na ktorú len tak rýchlo nezabudnete!

In this article


Join the Conversation