Chorvát Lovren dostal trest za video, v ktorom zaútočil na Španielov

Chorvátsky futbalista zverejnil video krátko po novembrovom víťazstve Chorvátska 3:2 nad Španielskom v Lige národov.

81
81

Nyon 11. januára (TASR) – Chorvátska futbalová reprezentácia sa bude musieť v úvodnom vystúpení v kvalifikačnej “slovenskej” E-skupine o postup na ME 2020 zaobísť bez obrancu Dejana Lovrena. Stopér FC Liverpool dostal od Európskej futbalovej únie (UEFA) trest na jeden zápas za video, v ktorom slovne zaútočil na španielskych futbalistov.

Lovren zverejnil video krátko po novembrovom víťazstve Chorvátska 3:2 nad “Furiou Roja” v Lige národov. Skúsený obranca sa v ňom vysmieval súperovi a prezradil, že v zápase zasiahol lakťom Sergia Ramosa. “Dal som mu riadny lakeť a ako sa to ešte skončilo? 3:2!” – uviedol Lovren vo videu a pridal niekoľko vulgarizmov na adresu Ramosa i španielskeho tímu. Bude tak chýbať úradujúcim vicemajstrom sveta v stretnutí proti Azerbajdžanu (21. marca).

UEFA takisto potrestala Chorvátov pokutou 13.000 eur po tom, čo fanúšikovia v novembrovom šlágri na záhrebskom Štadióne Maksimir hádzali z tribún rôzne predmety a zablokovali schodisko. “Šachovnicoví” sa Španielom revanšovali za debakel 0:6 v prvom vzájomnom súboji v LN a vďaka výhre oživili svoje šance na postup zo skupiny, nakoniec sa však na finálový turnaj prebojovali Angličania.


Join the Conversation