Chorvátsko varuje motoristov pred víkendovými zápchami na cestách

Očakáva sa, že sobotňajšie oslavy Dňa víťazstva v mestách Knin a Slunj, prilákajú mnoho ľudí, pričom bude narušená premávka na severojužnej magistrále medzi Záhrebom a Splitom a inde.

442
442

Záhreb 4. augusta (TASR) – Motoristi v Chorvátsku by mali počas prvého augustového víkendu rátať s rozsiahlymi zápchami na cestách, ktoré budú spojené s vysokými teplotami a oslavami významného štátneho sviatku. Denník Večernji list o tom dnes informoval s odvolaním sa na predpovede Chorvátskeho autoklubu (HAK).

Očakáva sa, že sobotňajšie oslavy Dňa víťazstva, vďakyvzdania vlasti a chorvátskych obrancov v mestách Knin a Slunj, prilákajú mnoho ľudí, pričom bude narušená premávka na severojužnej magistrále medzi Záhrebom a Splitom, ako aj na diaľničných uzloch v Záhrebe a na polostrove Istria.

Ďalšími miestami zdržania majú byť cez víkend priechody na hraniciach so Slovinskom, Bosnou, Srbskom a Čiernou Horou, okolie turistických stredísk na jadranskom pobreží, most na ostrov Krk či prístavy v Zadare a Splite, informoval Večernji list.

Uvedeným štátnym sviatkom si Chorváti pripomínajú vojenskú operáciu Búrka (Oluja) z roku 1995, pri ktorej chorvátske sily opätovne získali kontrolu nad územím samozvanej Republiky Srbská Krajina.

In this article


Join the Conversation