Chris Neil po 15 sezónach v NHL ukončil kariéru

Chris Neil sa do histórie sa zapíše ako jeden z najcharakternejších hráčov Senators. Predstavuje tie najlepšie vlastnosti nášho mesta i organizácie.

513
513

Ottawa 15. decembra (TASR) – Kanadský hokejista Chris Neil vo veku 38 rokov oficiálne ukončil profesionálnu hráčsku kariéru. So zámorskou NHL sa rozlúčil po 15 sezónach, počas ktorých bol verný iba jednému klubu – Ottawe Senators.

“Senátori” ho draftovali v roku 1998 z celkového 161. miesta. Odvtedy Neil odohral v profilige 1026 zápasov, s ktorými mu v historickom klubovom poradí patrí tretie miesto. Dokopy v nich zaznamenal 250 bodov za 112 gólov a 138 asistencií. Historickým lídrom tímu je aj v počte trestných minút, nazbieral ich 2522. Kanadský útočník vynikal tvrdou a agresívnou hrou, nebál sa odhodiť rukavice, napriek tomu počas kariéry nedostal ani jeden dištanc a ani jednu pokutu. Neil dúfal, že si zahrá aj v tomto ročníku, ale Senators mu v lete nedali nový kontrakt. Konkurenčný Montreal mu pred prípravným kempom ponúkol skúšobnú zmluvu, ale tú odmietol.

“Chris Neil sa do histórie sa zapíše ako jeden z najcharakternejších hráčov Senators. Predstavuje tie najlepšie vlastnosti nášho mesta i organizácie. Jeho kariéra zosobňuje pracovitosť, húževnatosť a odhodlanosť. Nikdy nebol deň, v ktorý by tu nebol pre spoluhráčov. Chris si všetko, čo dosiahol, zaslúžil tvrdou prácou a zanietením pre hokej,” uviedol v klubovom vyhlásení majiteľ Senators Eugene Melnyk.


Join the Conversation