Daňo pred Veľkou Britániou: Čaká nás húževnatý súper

Štart Libora Hudáčka je otázny a o jeho nasadení do hry sa rozhodne tesne pred stretnutím.

61
61

Košice 18. mája (TASR) – Piatkové víťazstvo na MS nad Francúzskom (6:3) vlialo do tímu slovenských hokejistov pozitívnu energiu a dobrú náladu. Po dvoch prehrách v záverečných minútach si tentokrát náskok ustrážili a zaznamenali plný bodový zisk. Zverenci trénera Craiga Ramsayho veria, že rovnako to bude aj v zostávajúcich dvoch dueloch základnej A-skupiny v Košiciach.

Slováci vstupovali do duelu s vedomím, že už nemôžu pripustiť záverečné zlyhania ako v stretnutiach s Kanadou a Nemeckom. Aj keď mali menší výpadok, nedovolili Francúzom, aby ich pripravili o ďalšie body. “S motiváciou nebol problém. Vedeli sme, že tieto tri zápasy musíme vyhrať a toto bol prvý krok. Myslím si, že sa v doterajšom priebehu turnaja nemáme za čo hanbiť. V predošlých zápasoch sa nám v záveroch odklonilo šťastie v posledných minútach. S Francúzmi sme mali krátky výpadok, ale hneď sme sa do toho vrátili a tímovým výkonom sme to zvládli,” povedal útočník Marko Daňo. Vo vypredanej Steel Aréne bola opäť výborná atmosféra a domáci priaznivci celý zápas nadšene povzbudzovali svojich miláčikov. “Diváci nás hnali celý zápas dopredu a sme radi, že sme sa im mohli odvďačiť víťazstvom.”

Pre slovenských reprezentantov to bolo iba druhé víťazstvo na turnaji. Na konte majú šesť bodov a na postup do štvrťfinále potrebujú pomoc od svojich súperov. V prvom rade však musia vyhrať oba svoje zostávajúce zápasy. Na oddych nebolo veľa času, 24 hodín po Francúzoch ich čakala Veľká Británia. Outsider košickej skupiny zatiaľ nezískal ani bod a Slováci veria, že to tak zostane aj po sobotňajšom stretnutí. “Hrali sme s nimi v príprave a vieme, že budú hrať fyzický hokej a dobre korčuľovať. Vieme, čo od nich očakávať. Rovnako ako v predošlom zápase, musíme sa pripraviť na húževnatého súpera, nepúšťať ho do protiútokov a snažiť sa hrať v jeho tretine. To na nich bude platiť a ak sa dobre pripravíme, tak to zvládneme,” pokračoval Daňo.

Dvadsaťštyriročného útočníka prišiel do Košíc pozrieť aj jeho otec, bývalý slovenský reprezentant Jozef Daňo. “Po zápasoch sme sa stretli pri autobuse, ale tam je toho času naozaj málo. A keďže sme hrali doteraz o ôsmej večer, nebol čas ani na nejakú večeru, takže si len napíšeme po zápase. Ak sme hrali dobre, tak mi pošle palec hore,” dodal Daňo.

Slováci proti Britom opäť len na šesť obrancov, Hudáček je otázny

Slovenskí hokejisti nastúpia na sobotňajší večerný zápas na MS v Košiciach proti Veľkej Británii (20.15 h) bez obrancov Christiána Jaroša a Mareka Ďalogu. Štart Libora Hudáčka je otázny a o jeho nasadení do hry sa rozhodne tesne pred stretnutím.

Hudáček nedohral piatkový duel proti Francúzsku, z hry odstúpil v tretej tretine. Jaroš v piatok do hry nezasiahol vôbec a chýbal aj na štvrtkovom tréningu. Ďaloga sa lieči po zranení, ktoré utrpel v zápase s Fínskom, keď ho do tváre zasiahol puk. “Libor nedohral zápas pre svalové ťažkosti dolných končatín. Uvidíme, ako sa mu podarí do zápasu zregenerovať a podľa toho sa rozhodneme. Jaroš má po zápase s Nemeckom zranenie v hornej časti tela. Jeho štart na turnaji je otvorený, ale proti Veľkej Británii určite nenastúpi. Stav Ďalogu sa zlepšuje, ale v základnej časti už nenastúpi,” povedal lekár slovenského tímu Ján Grauzel.


Join the Conversation