Decembrový program bystrického divadla otvorí Kocúr v čižmách

Predstavenia pre dospelých budú v decembri dve.

2201
2201

Banská Bystrica 2. decembra (TASR) – Mikulášske predstavenie Kocúr v čižmách bude v nedeľu (3.12.) prvým decembrovým predstavením hracieho programu banskobystrického Bábkového divadla na Rázcestí (BDnR) pre deti. Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní sa začína o 16. h a bude spojená s príchodom divadelného Mikuláša a sladkým prekvapením.

O týždeň, v nedeľu 10. decembra uvedie divadlo Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. Inscenácia bola naštudovaná na motívy staročeských rozprávok s využitím tradičných bábok v netradičnej bábkovej scéne.

Posledným decembrovým predstavením pre najmenších bude Rodinná púť do sveta rozprávok: FAMILIÁRIUM. Do cestovania po svete rozprávok sa môžu zapojiť aj diváci.

Predstavenia pre dospelých budú v decembri dve. V utorok 12. decembra o 19. h to bude Európa v korešpondencii alebo Divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti a o týždeň neskôr Misky strieborné, nádoby výborné. Toto predstavenie príde do BDnR zahrať bratislavské Štúdio 12. V inscenácii ožívajú postavy štyroch známych žien – Adely Ostrolúckej, Aničky Jurkovičovej, Maríny Pišlovej a Antónie Sekovičovej, ktorým sekunduje Ján Kalinčiak.


Join the Conversation