Do Egypta sa po ôsmich mesiacoch vrátil izraelský veľvyslanec

Počas svojho pobytu v Izraeli vykonával veľvyslanecké povinnosti z Jeruzalema.

310
310

Káhira 29. augusta (TASR) – Izraelský veľvyslanec sa dnes vrátil do egyptskej Káhiry po osemmesačnej prestávke, ktorú si vynútili bližšie nešpecifikované bezpečnostné riziká.

Ambasádor David Govrin priletel dnes do egyptskej metropoly spolu s ôsmimi spolupracovníkmi, informovala agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľov káhirského letiska.

Izraelský diplomatický tím by mal vykonávať svoju činnosť z veľvyslancovho domu nachádzajúceho sa na predmestí Káhiry. Budova izraelskej ambasády v centre Káhiry je uzavretá od roku 2011, keď do nej vtrhol dav demonštrantov.

David Govrin sa nezdržiaval na území Egypta už od polovice vlaňajšieho decembra, keďže dostal príkaz zostať vo vlasti, a to na dobu neurčitú. Izraelské tajné služby vtedy hovorili o bližšie nešpecifikovaných bezpečnostných rizikách, v médiách sa v tejto súvislosti písalo o hroziacom útoku militantov.

Govrin, ktorý hovorí plynne po arabsky, pôsobí na poste veľvyslanca v Káhire od roku 2016. Počas svojho pobytu v Izraeli vykonával veľvyslanecké povinnosti z Jeruzalema. Podľa správ egyptských médií už 23. augusta pricestoval Govrin spolu so svojím tímom na jednodňovú návštevu Egypta.

In this article


Join the Conversation