Doležaj bude k dispozícii reprezentácii na predkvalifikáciu ME

Hráč americkej univerzity Syracuse leto strávi v bratislavskej Eurovia aréne na Pasienkoch, kde bude mať rozložený tréningový tábor mužská reprezentácia.

66
66

Bratislava 13. mája (TASR) – Slovenská basketbalová reprezentácia sa v stretnutiach predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 bude môcť spoľahnúť aj na služby 21-ročného krídelníka Mareka Doležaja. Pre bývalého hráča Karlovky by to mal byť reprezentačný debut medzi mužmi, doteraz si obliekal národný dres vo všetkých mládežníckych kategóriách – do 16, 18 a 20 rokov.

Situácia pred niekoľkými mesiacmi však bola úplne odlišná. Doležaj dostal trest od Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) na osem zápasov za to, že počas leta nebol k dispozícii reprezentácii. Všetko sa zmenilo s príchodom Žana Tabaka na post trénera slovenskej reprezentácie, resp. so zmenou Disciplinárneho poriadku SBA.

Hráč americkej univerzity Syracuse tak leto strávi v bratislavskej Eurovia aréne na Pasienkoch, kde bude mať rozložený tréningový tábor mužská reprezentácia. “Bude to skvelé. Väčšinou som hral len proti svojim reprezentačným kolegom. Je tam niekoľko bývalých spoluhráčov a zopár starších hráčov,“ vyjadril sa Doležaj pre web syracuse.com.

Všetko podliehalo podľa jeho slov najskôr schváleniu realizačným tímom Syracuse. Až po pozitívnej odpovedi bolo jasné, že k účasti v reprezentácii mu už nestojí nič v ceste. “Bude s nimi mesiac. Budú s ním pracovať, ale bude tam aj mnoho individuálneho tréningu. Odohrá s nimi niekoľko zápasov a potom sa pravdepodobne pripojí k nám v Taliansku. Bude to pre neho dobré. Túto jar tvrdo pracoval, vyzerá dobre,” prezradil detaily kouč tímu Jim Boeheim.

Syracuse absolvuje v strede augusta turné po Taliansku, kde ho čaká séria zápasov s miestnymi družstvami. Ešte predtým však Doležaj pomôže slovenskej reprezentácii v predkvalifikácii ME 2021. Súperom zverencov trénera Žana Tabaka budú Cyprus a Rumunsko.


Join the Conversation