DRÁMA V OBLAKOCH: Pri turbulenciách sa zranilo najmenej 35 ľudí

Po pristátí lietadla v Honolulu bolo do nemocnice prevezených 30 ľudí. Zranenia deviatich cestujúcich sú vážnejšie.

98
98

Honolulu 12. júla (TASR) – Najmenej 35 ľudí utrpelo zranenia, keď sa lietadlo spoločnosti Air Canada vo štvrtok počas letu z Vancouveru do Sydney v Austrálii dostalo do oblasti silných turbulencií. Informovala o tom agentúra AP s tým, že posádka lietadla následne požiadala o možnosť pristáť v meste Honolulu v americkom štáte Havaj.

Lietadlo Boeing 777-200 prepravovalo 269 cestujúcich a 15 členov posádky, uviedol hovorca spoločnosti Air Canada Peter Fitzpatrick.

Zranenia v dôsledku turbulencií utrpelo 37 cestujúcich a členov posádky.

Väčšinou ide o ľudí, ktorí neboli pripútaní bezpečnostnými pásmi. Jeden z cestujúcich však pre médiá uviedol, že posádka neupozornila, že lietadlo prechádza zónou silných turbulencií a že sa preto treba pripútať.

Po pristátí lietadla v Honolulu bolo do nemocnice prevezených 30 ľudí. Zranenia deviatich cestujúcich sú vážnejšie.

Do oblasti turbulencií sa lietadlo dostalo, keď letelo v oblasti ležiacej asi 966 kilometrov juhozápadne od Honolulu, dodala agentúra AP.

"It was pretty scary to see."Severe turbulence injures 30 passengers on an Air Canada flight and forces it to divert pic.twitter.com/V1ZIuVCUSY

— TicToc by Bloomberg (@tictoc) July 12, 2019

An Air Canada plane flying from Vancouver to Sydney had to divert to Hawaii yesterday after a sudden case of severe turbulence left 35 passengers with minor injuries | https://t.co/hfQv5sr5Zh pic.twitter.com/N8grvypZPm

— RTÉ News (@rtenews) July 12, 2019


Join the Conversation