Duda premiérový gól v Nemecku dlho neoslavoval, s Pekárikom je už doma

Dvojica z hlavného mesta Nemecka mohla pricestovať v pozitívnom rozpoložení po cennej remíze s úradujúcim šampiónom, ktorú Hertha vydolovala z manka 0:2.

635
635

Šamorín 2. októbra (TASR) – Slovenský futbalista Ondrej Duda nestihol osláviť svoj premiérový gól v najvyššej nemeckej súťaži. Už pár hodín po nedeľňajšom zásahu za Herthu Berlín do siete Bayernu Mníchov (2:2) totiž s krajanom a spoluhráčom Petrom Pekaríkom zamierili na Slovensko a v pondelok sa hlásili koučovi národnému tímu Jánovi Kozákovi na tréningu pred záverečným dvojzápasom kvalifikácie MS 2018 v Škótsku (5. októbra) a s Maltou (8. októbra).

“Hneď po stretnutí sme išli domov zobrať si reprezentačné veci a odlietali sme o deviatej večer,” uviedol Duda v Šamoríne, kde sa pripravuje už takmer kompletný nominovaný káder. Ešte na Erika Saba čakajú povinnosti v izraelskom Beitare Jeruzalem. Dvojica z hlavného mesta Nemecka mohla pricestovať v pozitívnom rozpoložení po cennej remíze s úradujúcim šampiónom, ktorú Hertha vydolovala z manka 0:2. “Bod s Bayernom je super. Keď budem starý, budem na to spomínať. V tom súboji som to nebral ako niečo špeciálne, prehrali sme 0:2 a chceli sme otočiť. Bolo to trošku hektické, hneď sme zobrali loptu a hrali sme ďalej, takže som si to nejako neužíval,” pokračoval Duda.

Ten si po náročnom štarte do nemeckého angažmánu vybojoval miesto v základnej zostave maďarského kouča Herthy Pála Dárdaia: “Minulý zraz som nehral vôbec a nevedel som, čo bude. Odvtedy sa zmenila situácia, tréner mi dal šancu v Európskej lige a od toho duelu som odohral aj všetky ligové stretnutia. Uplynulý mesiac sme mali naozaj veľa zápasov, takže som rád, že som ich odohral, som v zápasovom tempe a mužstvu sa celkom darí. Mohli sme mať aj lepšie výsledky, ale doma sme ani raz neprehrali, čo je dôležité. S trénerom som začal viac komunikovať, čo ma teší. Pridalo mi to na sebadôvere aj dôvere medzi mnou a trénerom, teraz mi dáva šancu.”

A na príležitosť bude čakať aj v jesennom finále bojov o budúcoročný svetový šampionát v Rusku. “V Škótsku to bude asi najdôležitejší zápas v kvalifikácii, ten ďalší s Maltou sa bude odvíjať od toho, ako sa to skončí v Škótsku. Hrá sa až do konca, verím, že sa nám podarí zvládnuť súboj v Škótsku a budeme sa tešiť všetci na Slovensku. Určite to bude iný duel ako v Trnave, hrajú ostrovný, tvrdý futbal. Škóti budú nepríjemní, ale máme kvalitu, aby sme to zvládli,” dodal Duda.

Pekarík na rozdiel od neho nezasiahol do stretnutia s Bayernom, presedel ho na lavičke náhradníkov. Skúsenejšieho zo slovenského dua v Berlíne zasiahla rotácia, ktorá panuje v mužstve. “Okrem jedného ani jeden hráč neabsolvoval všetky duely. Som rád, že po septembrovom reprezentačnom dvojzápase som odohral zápasy v klube, zatiaľ posledný vo štvrtok, takže mi určite nechýba zápasová prax,” povedal Pekarík. Dudova kariéra v Herthe je momentálne v rozlete a klub má záujem o pokračovanie spolupráce aj s Pekaríkom: “Nechcel by som predbiehať, už v lete boli nejaké ponuky, ale Hertha ma nikde nepustila. Už avizovali, že si chcú v priebehu októbra, novembra sadnúť a prerokovať novú zmluvu. Určite sa nebudem nikam ponáhľať, sám uvidím, aká bude moja situácia v klube. Vyhodnotím všetky možnosti a podľa toho sa v pokoji rozhodnem.”

Obranca čakal na svoj prvý bundesligový gól do 151. vystúpenia a mladšiemu krajanovi prial, aby mu to netrvalo tak dlho. “Želanie mi splnil a naozaj som sa z toho úprimne tešil. Verím, že ešte dosiahne nejaké presné zásahy,” uzavrel Pekarík.

In this article


Join the Conversation