Európsky pohár FIBA: Ružomberok v D-skupine proti Hatayu či Minsku

Rozhodol o tom utorňajší žreb v Mníchove.

213
213

Mníchov 23. júla (TASR) – Basketbalistky MBK Ružomberok sa v Európskom pohári FIBA (Eurocup) predstavia v základnej D-skupine proti tureckému Hatay BB, ruskému Jeniseju Krasnojarsk a bieloruskému Cmoki-Minsk. Rozhodol o tom utorňajší žreb v Mníchove.

“Žreb bol k nám tentoraz krutý. V podstate všetko vychádzalo z toho, že sme sa dostali do východnej konferencie, kde sme išli z tretieho koša. Prvé dva koše boli neskutočne nabité ruskými a tureckými družstvami,” zhodnotil pre TASR výsledok žrebu tréner Ružomberka Juraj Suja.

Turecké družstvo sa v predchádzajúcom ročníku predstavilo v Eurolige, v B-skupine obsadilo predposlednú siedmu pozíciu. Hatay patrí v Európskom pohári FIBA medzi popredné tímy v poslednom období, v rokoch 2017 a 2018 sa dostal medzi najlepšiu štvorku. V domácej súťaži skončili však prekvapujúco už vo štvrťfinále. „Je to družstvo, ktoré konkuruje Fenerbahce a Galatasarayu. Dva roky dozadu sa stal vicemajstrom Turecka,“ uviedol tréner „Ruže“.

Ruský Krasnojarsk je Ružomberku dobre známy, s týmto súperom sa totiž stretol v úvodnom kole vyraďovacej fázy v minulej sezóne, resp. v skupinovej fáze v ročníku 2017/18. Slovenský zástupca postúpil v tohtoročnom play off vďaka lepšiemu skóre z dvojzápasu. “Tiež ide o klub, ktorý je stabilizovaný finančne. Je to silné družstvo. Vlani im sezóna nevyšla, v Rusku skončili až na šiestom mieste. Určite budú v tomto roku silne motivovaní uspieť. Podľa mňa sa ešte posilnia,“ povedal Suja k ruskému zástupcovi.

Bieloruský Minsk je úradujúci šampión svojej súťaže, v Európskom pohári FIBA skončil v skupinovej fáze v sezóne 2018/19. Je tiež aktuálne finalistom Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL). „Ide o bieloruského suveréna. Tiež nejde o žiadneho ľahkého súpera. My sa ideme v prvom rade pozerať na seba. Ešte sami nevieme, aký budeme mať káder. Každopádne, nech bude akýkoľvek, tak Hatay a Kranojarsk sú top tímy Eurocupu. Bude ťažké s nimi zápoliť, ale vybrali sme si túto cestu. Chceme, aby sme hrali ťažké zápasy a preto sme do toho išli. Keď budeme mať komplet sformované družstvo, tak si stanovíme určitý cieľ,“ dodal tréner Ružomberka.

Úradujúci slovenský šampión v uplynulej sezóne skončil svoju púť v tejto súťaži v osemfinále, kde nestačili na francúzsky Tarbes GP. Ružomberok je jediný slovenský ženský klub s prihláškou do niektorej zo súťaží pod patronátom Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA). Hrať sa bude systémom doma – vonku.

Žreb skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA 2019/20:

A-skupina: zdolaný tím z kvalifikácie Euroligy Arka Gdyňa (Poľ.) – Botas SK (Tur.), KS AZS AJP Górzow WLKP (Poľ.), KP Brno (ČR), Neve David Ramla (Izr.)

B-skupina: PBC MBA Moskva, Sparta&K Moskovská oblasť Vidnoje (obaja Rus.), Besiktas JK (Tur.), BC Priština (Kos.)

C-skupina: CCC Polkowice (Poľ.), A3 Basket Umea (Švéd.), Orman Genclik ve SK (Tur.), víťaz dvojzápasu Spartak MO Noginsk (Rus.) – Kayseri Basketbol (Tur.)

D-skupina: Hatay BB (Tur.), Jenisej Krasnojarsk (Rus.), MBK RUŽOMBEROK (SR), Cmoki-Minsk (Biel.)

E-skupina: Galatasaray SK (Tur.), Artego Bydhošť (Poľ.), ACS Sepsi-SIC (Rum.), Lulea Basket (Švé.)

F-skupina: CB Avenida (Šp.), Uni Györ MÉLY-UT (Maď.), Lointek Gernika Bizkaia (Šp.), Olivais Futebol Clube (Por.)

G-skupina: zdolaný tím z kvalifikácie Euroligy BLMA (Fr.) – Olympiacos SFP (Gréc.), VBW CEKK Ceglég (Maď.), Basket Namur Capitale (Bel.), Valencia BC (Šp.)

H-skupina: zdolaný tím z kvalifikácie Euroligy Umana Royal Benátky (Tal.) – Aluinvent DVTK Miškolc (Maď.), Basket Landes (Fr.), Peac Pécs (Maď.), AE Sadis Basquet (Šp.)

I-skupina: Atomerőmű KSC Szekszárd (Maď.), Rutronik Stars Keltern (Nem.), Basket Hema SKW (Bel.), Herner TC (Nem.)

J-skupina: Flammes Carolo Basket (Fr.), BCF Elfic Fribourg (Švaj.), VOO Liegé Panthers (Bel.), Roche Vendée (Fr.)


Join the Conversation