F1: Stav Michaela Schumachera sa zlepšuje, sleduje preteky v televízii

Sedemdesiattriročný Francúz uviedol, že ho mrzí, že so Schumacherom už nemôže komunikovať tak, ako kedysi: Naše priateľstvo sa tým zmenilo.

2292
2292

Londýn 31. júla (TASR) – Legendárny jazdec F1 Michael Schumacher bojuje, aby sa mu vrátilo zdravie a stále si užíva sledovanie pretekov na televíznej obrazovke. Bývalý riaditeľ stajne Ferrari a dobrý priateľ bývalého nemeckého pretekára Jean Todt to povedal v rozhovore pre Radio Monte Carlo.

Na archívnej snímke manželka bývalého šampióna F1 Michaela Schumachera Corinna Schumacherová prichádza do nemocnice vo francúzskom Grenobli, kde sa v kritickom stave nachádza jej manžel, ktorý v nedeľu 29. decembra 2013 utrpel úraz na lyžovačke. Foto: TASR/AP Photo

“S takýmito vyjadreniami som vždy veľmi opatrný, ale je to pravda. Ukazuje veľký pokrok a spolu sme v jeho dome vo Švajčiarsku pozerali preteky F1. Je v najlepších rukách a dobre sa o neho starajú. Nevzdáva to a stále bojuje, jeho rodina bojuje taktiež,” povedal Todt.

Na archívnej snímke Michael Schumacher Foto: TASR/AP Photo

Sedemdesiattriročný Francúz uviedol, že ho mrzí, že so Schumacherom už nemôže komunikovať tak, ako kedysi: “Naše priateľstvo sa tým zmenilo.”

Na archívnej snímke, ktorú 12. januára 2006 poskytla tlačová kancelária tímu F1 Ferrari sa lyžuje Michael Schumacher na svahu talianskeho lyžiarskeho strediska Madonna di Campiglio. Foto: TASR/AP

Sedemnásobný majster sveta utrpel v decembri pred šiestimi rokmi vážne zranenia hlavy, keď pri lyžovaní v stredisku Méribel vo francúzskych Alpách narazil na skalu a museli ho uviesť do kómy. Lekári uviedli, že mal šťastie, že prežil. O štyri mesiace začali s postupným prebúdzaním a v júni 2014 sa im to podarilo. Po zastávke v rehabilitačnej klinike ho v septembri previezli domov. Odvtedy sa vie o jeho zdravotnom stave veľmi málo.


Join the Conversation