Fotograf Kulisev predstavil prvý film a knihu venovanú len Slovensku

Oficiálny krst knihy Úžasné Slovensko/Amazing Planet bude 19. septembra v Sydney v rámci medzinárodnej konferencie Federácie Svetovej obchodnej komory.

281
281

Bratislava 6. septembra (TASR)- Amazing Slovakia, 20-minútový film, ktorý je súčasťou limitovanej edície knihy Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia prezentoval v utorok (5.9.) večer po prvý raz autor, cestovateľ a fotograf Filip Kulisev v bratislavskom kine Lumiére. Jeho najnovšia publikácia vychádza v slovenskom aj anglickom jazyku a je venovaná výlučne Slovensku. Pozvanie na prezentáciu prijal pozvanie aj prezident SR Andrej Kiska a americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling.

Kulisev sa rozhodol ukázať krásy Slovenska prostredníctvom záberov z vtáčej perspektívy. “Vďaka pohľadom z výšky dokážu mnohé skryté krásy vyniknúť. Takto sa mi podarilo vyfotiť jedinú čriedu zubrov na Slovensku, jazero Morské Oko skryté v bohatých lesoch Vihorlatu alebo Domašínsky meander na Váhu, ktorý sa nápadne podobá na jeho slávnejší náprotivok na rieke Colorado v americkom Grand Canyone,” priblížil autor.

Prírodné krásy v knihe sa podľa jeho slov nezužujú len na najznámejšie turistické lokality ako Vysoké Tatry či Slovenský raj, ale predstavujú aj menej známe miesta našej krajiny. “Slovensko nie je len nádherná príroda, ale aj história, ktorá ovplyvňuje naše územie posledné tisícročia. Hradné ruiny, veľkolepé zámky, opustené kláštory i starobylé kostoly sú dôkazom, že Slovensko bolo vždy križovatkou dejín v Európe,” dodal Kulisev.

Význam knihy a filmu Úžasné Slovensko/Amazing Planet ocenil aj minister zahraničných vecí a dezignovaný šéf Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák, ktorý ju považuje za výbornú propagáciu Slovenska. “Slovensko je úžasná krajina, v ktorej kto chce, ten nájde všetko: od tatranských končiarov po dunajské zátoky, od karpatských viníc po vihorlatské lesy,” konštatoval minister, podľa ktorého sú na svete stále milióny ľudí, ktorí o Slovensku nevedia, alebo nevedia dosť.

“Práve preto podporujem projekty, ako je tento projekt Filipa Kuliševa, ktoré šíria dobré meno Slovenska v zahraničí, ktoré ukazujú, že turistom a návštevníkom naozaj máme čo ponúknuť, čím zaujať, osloviť. Dobrý marketing je viac ako polovica úspechu. Myslím si, že táto publikácia a film je vynikajúcim marketingom pre Slovensko,” zdôraznil Lajčák.

Oficiálny krst knihy Úžasné Slovensko/Amazing Planet bude 19. septembra v Sydney v rámci medzinárodnej konferencie Federácie Svetovej obchodnej komory. Súčasťou podujatia bude aj výstava Amazing Planet.

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev je popredným svetovým fotografom prírodných scenérií. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov. Je autorom deviatich kníh a absolvoval takmer 200 individuálnych výstav na Slovensku i po celom svete. Zameriava sa na unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody.

In this article


Join the Conversation