Kam na dovolenku: Zabezpečte si ESTA VISA a vyrazte do USA!

374
374

Vytúžené leto je tu. Konečne sme sa dočkali a po dlhej a veru tuhej zime a upršanom máji tu máme nádherný a teplý jún s ešte krajšími hrejivými slnečnými lúčmi. Ale čo s načatým letom? Aj Vy patríte medzi milovníkov spoznávania, cestovania a dobrodružstva a ešte stále neviete kam Vás nohy zavedú? Vydajte sa do krajiny neobmedzených možností, za široký oceán, do Spojených štátov Amerických. Na vycestovanie už nepotrebujete víza, stačí Vám cestovné povolenie ESTA Visa.

Čo potrebujete?

Cestovné povolenie ESTA VISA

Esta visa je cestovné povolenie, ktoré Vám zabezpečí vstup na americkú pôdu v dobe trvania 90 dní. Potrebujete ho i v prípade, že USA je tranzitnou krajinou, a teda, že v tejto krajine iba prestupujete na iný let.

Získanie cestovného povolenia ESTA je veľmi jednoduché. Mnohí nadšenci majú cestovné povolenie ESTA zakúpené nonstop (podobne ako cestovné poistenie), pretože ak si oň požiadate, jeho platnosť, a teda možnosť vstúpiť na americkú pôdu trvá až 2 roky. Počas tejto doby môžete ísť na viacero dovoleniek, kým neprekročíte limit 90 dní. Ak prekročíte tento limit, stačí vám opätovne požiadať o cestovné povolenie ESTA.

Požiadať o cestovné povolenie ESTA môžete online prostredníctvom formulára ESTA VIZA. Základom je, aby ste mali biometrický pas. Formulár vyplníte behom pár minút a cestovné povolenie ESTA Vám bude zaslané na Váš email. Ľahké, nie?

Lacné letenky do USA

Lacné letenky sú v dnešnej dobe samozrejmosťou. Každý mesiac môžete naraziť na akciové ceny, avšak je potrebné kupovať ihneď, pretože kto zaváha, nemá.

Ak ste teda jedným zo šťastlivcov so skvelou letenkou, nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi kam sa v USA vydať, aké mestá si pozrieť a čo zažiť v lete.

Ktoré miesta odporúčame navštíviť?

Úchvatná Kalifornia

Mnoho cestovateľov má na svojom zozname destinácií, ktoré chce navštíviť aj úchvatnú americkú Kaliforniu. Tento štát má naozaj čo ponúknuť a dokáže Vás nechať v nemom úžase. Kalifornia má hneď dve metropoly, zatiaľ čo na juhu ho stráži moderné a filmové Los Angeles, na severe sa pýši trošku pokojnejšie a romantické San Francisco. Zatiaľ čo do LA smerujú hlavne bohémy a milovníci Hollywoodu, San Francisco je mesto, ktoré láka romantickejších cestovateľov. San Francisco sa preslávilo najmä vďaka nezameniteľnému červeno-oranžovému mostu Golden Gate. Okrem týchto miest v Kalifornii stojí za povšimnutie San Diego, Sacramento, či malé Fresno. Aby sme nezabudli Kalifornia je bohatá na prírodné parky, nájdete tu park Death Valley National Park, Sequoia National Forest či známy Yosemite national park. Milovníci prírody, šup šup do Kalifornie.

Slnečná Florida

Ak radšej uprednostníte horúce pláže a príjemnú morskú vodu, tak potom odporúčame slnečnú Floridu. Metropolou tohto štátu je nie menej slnečné Miami. Nekonečné dlhé pláže s drevenými búdkami pre plavčíkov ako z filmu, biely piesok, priezračná voda a hlavne horúce slnko, to všetko tu na Vás čaká. Okrem toho si môžete odskočiť na nádherný reťazec ostrovov Florida Keys, ktorého súčasťou je turistami vyhľadávaný Key West. Ak by ste chceli predsa len nazrieť do veľkomiest, navštívte centrum mesta Miami alebo Orlando, kde nájdete obľúbené zábavné parky ako napr. nielen deťmi milovaní Disney world.

Nezameniteľný New York

Cestovanie do USA sa spája najmä s kozmopolitným mestom New York, ktorý je známy aj pod prezývkou Big Apple. Toto mesto je pre USA tak charakteristické, že si ho už bez tohto neuveriteľného mesta nedokážeme predstaviť. New York je jednoducho New York, je nezameniteľný, výnimočný, nemožno ho napodobniť. Má svoj šarm a svoju unikátnosť. Milujú ho nielen cestovatelia, ale aj dobrodruhovia či podnikatelia. A naozaj je tam aj čo obdivovať. V útrobách betónovej spleti do neba siahajúcich mrakodrapov na Manhattane objavíte priam čarovný Central park, ktorý dáva tomuto mestu pľúca. Nachádza sa tu množstvo nočných barov a klubov, bohaté a náučné múzeá, ktoré budú obdivovať aj dospelí. Pri návšteve NYC si určite nenechajte ujsť Empire State Building, Top of the Rock, Sochu slobody, historický Brooklynsky most.

Historické hlavné mesto

Samozrejme nedá nám nespomenúť hlavné mesto, kde má sídlo hlava Spojených štátov amerických. Washington D.C. je rajom pre milovníkov historických monumentov a pamiatok. Centrum odporúčame celé prejsť peši, je to krásna prechádzka, pri ktorej si pozriete pamätníky a monumenty významných amerických prezidentov akými boli Lincoln, Jefferson, Washington. Nevynechajte určite Biely dom, Kapitol a množstvo múzeí. Ani celý deň Vám nebude stačiť na to, aby ste si ich všetky stihli pozrieť, a preto tu určite strávte viac dní a vychutnajte si hlavné mesto naplno.

Zabezpečte si cestovnú autorizáciu ESTA viza, kúpte letenky a užite si americké leto!

In this article


Join the Conversation