Koči triumfoval na Rallysprint v Prahe

Posádka tímu Škoda Slovakia Motorsport triumfovala na Škode Fabia R5 v konkurencii pretekárov z Česka, Poľska, Nemecka i Slovenska.

201
201

Praha 3. decembra (TASR) – Slovenský automobilový pretekár Martin Koči so spolujazdcom Radovanom Moznerom ml. triumfovali na 24. ročníku prestížneho podujatia TipCars Pražský Rallysprint. Posádka tímu Škoda Slovakia Motorsport triumfovala na Škode Fabia R5 v konkurencii pretekárov z Česka, Poľska, Nemecka i Slovenska.

Koči s Moznerom sa najlepšie vyrovnali s náročnými podmienkami na trati, ktoré boli dôvodom odstúpenia viacerých posádok. O svojom triumfe rozhodli v druhej polovici pretekov. Tretia a posledná štvrtá rýchlostná skúška sa išli v opačnom smere a to napokon vyhovovalo práve úradujúcim majstrom Slovenska. Vyhrali v oboch prejazdoch, poskočili z piateho miesta na prvé s tesným náskokom pred druhým Jozefom Bérešom mladším. “Som veľmi šťastný, lebo krajšie ukončenie sezóny som si ani nevedel predstaviť. Je to najlepšie poďakovanie celému tímu, našim partnerom a fanúšikom,” uviedol Koči.

Pražský Rallysprint 2018, výsledky:

1. Koči – Mozner (Škoda Fabia R5) 29:05,2 min., 2. J.Béreš – Šintal (Ford Fiesta R5) +00.9 sek., 3. Odložilík – Tureček (Škoda Fabia R5) +3,8 s.


Join the Conversation