Kozák a Bondra zabojujú o zmluvy v Pardubiciach

Pre 22-ročného útočníka Radovana Bondru by išlo o návrat na európske klziská po štyroch rokoch, ktoré strávil v nižších zámorských súťažiach.

1996
1996

Pardubice 28. júla (TASR) – Slovenskí hokejisti Lukáš Kozák a Radovan Bondra figurujú medzi osmičkou hráčov, ktorí v najbližšom období zabojujú o zmluvu v českom extraligovom tíme HC Dynamo Pardubice. Informovala o tom oficiálna klubová webstránka.

Obranca Kozák už má skúsenosti s českou extraligou. Sezónu 2018/2019 síce začal v HK Poprad, jej prevažnú časť však odohral za HC Energie Karlove Vary a v 38 zápasoch dosiahol bilanciu 1 gól a 3 asistencie. V minulosti už krátko pôsobil aj v Brne či Třinci.

Pre 22-ročného útočníka Radovana Bondru by išlo o návrat na európske klziská po štyroch rokoch, ktoré strávil v nižších zámorských súťažiach. V sezóne 2018/2019 nastupoval za Indy Fuel v ECHL a v 66 zápasoch dosiahol bilanciu 10 gólov a 15 asistencií. Stihol v nej odohrať aj zápasy v AHL za Rockford IceHogs, predtým pôsobil najmä vo WHL.

Okrem dvojice slovenských hráčov sa pokúsi presvedčiť pardubických trénerov aj český útočník Petr Obdržálek, ktorý pôsobil v uplynulých šiestich sezónach v najvyššej slovenskej súťaži. Ďalšími hráčmi na skúške sú útočníci Tomáš Koblížek, Filip Kuťák, Johan Lorraine, Marek Škvrně a Marek Viktorin.

V Pardubiciach bude v sezóne 2019/2020 s istotou pôsobiť pätica slovenských hokejistov – obrancovia Martin Bučko, Michal Ivan a Juraj Mikuš a útočníci Marek Hovorka a Radoslav Tybor.


Join the Conversation