Krásne doliny Slovenska: Do týchto sa určite vyberte

1295
1295

Doliny sú zvyčajne len miestami, odkiaľ sa vyberáme na prechádzky či túry do vysokých hôr či kopcov. Mnohé z nich však v sebe skrývajú nezvyčajné krásy, ktoré sa skutočne oplatí vidieť. Tieto slovenské doliny by ste určite mali navštíviť.

Kvačianska dolina

V malebnom horskom prostredí Kvačianskej doliny si môžete užiť príjemnú prechádzku. Určite sa môžete tešiť na skalný útvar s názvom Jánošíkova hlava, rokliny či nádherné výhľady. Pre odvážlivcov sa na mieste zvanom Kobliny nachádza priepasť. Ktorej hĺbka je 70 metrov.

Necpalská dolina

Skvelým miestom pre fanúšikov turistiky a cykloturistiky je Necpalská dolina nachádzajúca sa v podhorí Veľkej Fatry. Dolina má 12 kilometrov a jej vchod nájdete v obci Necpaly, pritom až do jej záveru vedie asfaltová cesta. Uvidíte z nej hrebene Gaderskej a Dedošovej doliny, pre ktoré sú typické vápencové bralnaté útvary, bašty či veže.

Bielovodská dolina

Najmohutnejšou a najrozsiahlejšou dolinou Vysokých Tatier, ako aj celého Slovenska, je Bielovodská dolina. Ide o jedno z najtichších tatranských údolí, pričom odchádzať z nej budete s množstvom krásnych záberov. Má viac ako 10 kilometrov a jej dolná časť siaha až na územie Poľska.

Demänovská dolina

Demänovská dolina je najnavštevovanejšou lokalitou Nízkych Tatier. A niet sa veru čomu čudovať. Dobrý prístup, nádherná príroda i množstvo zaujímavých prírodných výtvorov tam stále láka veľa návštevníkov. Mieria tam aj vaše kroky? Tak to si určite nezabudnite vybaviť ubytovanie. Demänovská dolina toho ponúka skutočne veľa, takže pozerať budete mať čo aj niekoľko dní. Bohatú ponuku ubytovania v Demänovskej doline nájdete napríklad na stránke KiskaTravel.sk.

Vrátna dolina

Len tri kilometre od Terchovej nájdete Vrátnu dolinu, ktorá sa právom považuje za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Nájdete tam veľa možností na aktívny oddych v lete i zime. Predsa len ide o jedno z najvýznamnejších lyžiarskych a turistických centier na našom území.

In this article


Join the Conversation