Letný festival Novianske dni opäť ponúkne rôznorodý program

Novianske dni sa tradične otvoria 18. augusta večer tanečnou zábavou v miestnom amfiteátri, program nasledujúceho dňa ponúkne zábavu tiež.

475
475

Diviacka Nová Ves 10. augusta (TASR) – Obec Diviacka Nová Ves v okrese Prievidza opäť po roku ožije letným festivalom Novianske dni. Už 14. ročník podujatia ponúkne od 18. do 20. augusta vystúpenia folklórnych a hudobných zoskupení, kulinársku súťaž či športové aktivity.

Novianske dni tradične otvorí 18. augusta večer tanečná zábava v miestnom amfiteátri, program nasledujúceho dňa ponúkne hasičskú súťaž, futbalový zápas, kulinársku súťaž Na sladko – na slano, divadelné predstavenie Pyšná Dorotka či hudobno-zábavnú šou. Návštevníci festivalu si budú môcť pozrieť i vystúpenie rockovej kapely Jozefovekone a Vrbovských víťazov. Nádvorie obecného úradu zase bude dejiskom pietnej spomienky pri príležitosti 73. výročia Slovenského národného povstania. Program v tento deň vyvrcholí tanečnou zábavou so skupinou Rios.

Slávnostná svätá omša v miestnom kostole a po nej v amfiteátri vystúpenia Poluvskej muziky, Kortiny a Žochárov čakajú na návštevníkov festivalu 20. augusta. Ako sprievodné aktivity obec pripravila stánky s občerstvením, vozenie na koňoch a maľovanie na tvár.

Podujatie pripravila obec Diviacka Nová Ves. TASR o festivale informovala Jana Hvojniková z Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi.

In this article


Join the Conversation