Markleovú TAJNE POKRSTIL canterburský arcibiskup

Utajený, 45-minútový krst sa uskutočnil v utorok v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne za asistencie canterburského arcibiskupa Justina Welbyho.

215
215

Birmingham 8. marca (TASR) – Americkú herečku Meghan Markleovú pokrstil canterburský arcibiskup, duchovný vodca anglikánskej cirkvi, pred jej sobášom s britským princom Harrym.

Utajený, 45-minútový krst sa uskutočnil v utorok v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne za asistencie canterburského arcibiskupa Justina Welbyho, informoval vo štvrtok denník Daily Mail, ktorý cituje agentúra Reuters.

Na obrade sa zúčastnil i Harryho otec, korunný princ Charles s manželkou Camillou. Pri rituáli na pokropenie Markelovej hlavy použili svätenú vodu z rieky Jordán zo súkromnej kráľovskej krstiteľnice, uvádza dané médium.

Markleová (36) oznámila zásnuby s Harrym (33) minulý rok v novembri. Nastávajúca nevesta ako dieťa navštevovala katolícku školu, avšak v súčasnosti sa označuje za protestantku. Svadba je naplánovaná na 19. mája.

Oddávať ich má na Windsorskom zámku arcibiskup Welby, hoci samotný obrad bude viesť miestny dekan.

Harry a Markleová pozvali na svoju svadbu 2640 hostí. Zhruba 1200 z nich bude z radov širokej verejnosti. Ďalších 200 hostí bude zastupovať charitatívne spolky a ďalšie organizácie, ktoré pár podporuje. Medzi hosťami budú aj miestni školáci, obyvatelia Windsoru a členovia britskej kráľovskej rodiny.


Join the Conversation