Mestská polícia v Nitre vykonala v baroch a diskotékach stovky kontrol

Mestskí policajti sa zamerali predovšetkým na dodržiavanie prevádzkových časov a záverečnej.

87
87

Nitra 11. júna (TASR) – Nitrianske zábavné podniky a bary sa ocitli pod drobnohľadom mestskej polície (MsP). Tá v nich počas prvých troch mesiacov tohto roka vykonala celkovo 638 kontrol.

Mestskí policajti sa zamerali predovšetkým na dodržiavanie prevádzkových časov a záverečnej, pri kontrolách nevynechali ani herne a diskotéky. MsP sprísnenými kontrolami reagovala na podnety obyvateľov mesta, ktorí sa v minulosti často sťažovali práve na nedodržiavanie zatváracích hodín v okolí pohostinstiev.

Výsledky kontrol ukázali, že podnikatelia v Nitre stanovené pravidlá dodržiavajú. “Porušenie prevádzkových časov nebolo zaznamenané v žiadnom kontrolovanom subjekte. Mesto i mestská polícia však ubezpečuje verejnosť, že pravidelné kontroly budú naďalej pokračovať,“ uviedol hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Ako pripomenul, hlavným cieľom kontrol je zvýšenie bezpečnosti občanov. „A to nielen v meste, na sídliskách či v prímestských častiach, ale aj v centre zábavy na Mostnej ulici a v jej blízkom okolí,“ dodal Holúbek.


Join the Conversation