Na programátorskom hackathone súťažia účastníci z krajín V4

Súťažné verejné prezentácie riešených projektov sa uskutočnia v sobotu (27. 10.) od 14.00 h.

261
261

Košice 26. októbra (TASR) – Programátorský maratón zameraný na internet vecí, zdravotníctvo a kvalitu života sa v piatok popoludní začal v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity (TUKE) v Košiciach. Na inovatívnej 24-hodinovej súťaži nazvanej V4 Hackathon sa zúčastňuje viac ako 140 účastníkov, hlavne študentov, zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.

Úlohou registrovaných tímov je hľadať riešenia na báze internetu vecí, riešiť reálne problémy v oblasti zdravotníctva, bývania, trvalej udržateľnosti alebo inteligentných miest. Pri tom im má pomáhať skupina skúsených mentorov – IT expertov, lekárov a manažérov.

Na Slovensku ide o prvý hackathon zameraný na túto oblasť. TUKE ho organizuje v úzkej spolupráci s firmou AT&T a ďalšími partnermi.

“Päťčlenná odborná porota bude hodnotiť kvalitu, inovatívnosť, mobilitu a použiteľnosť tej aplikácie pre samotných ľudí. Naším zámerom je urobiť nejakú aplikáciu, ktorá sa potom ďalej rozpracuje. Jednou z výhod tohto hackathonu je, že čokoľvek vytvoria títo používatelia, je ich intelektuálnym vlastníctvom,” povedal pre TASR za organizátorov Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT&T.

Pre víťazov sú pripravené finančné a ďalšie ceny, ako aj šesťmesačný akceleračný program Startup centra v Univerzitnom vedeckom parku Technicom. Svoje projektové riešenia tak budú môcť pretvoriť do podoby komerčných produktov.

Súťažné verejné prezentácie riešených projektov sa uskutočnia v sobotu (27. 10.) od 14.00 h. Víťazov vyhlási odborná porota. Priebeh akcie je možné sledovať on-line prostredníctvom živého vysielania na https://video.nti.sk/v4hackathon/.


Join the Conversation