NAJVYŠŠIA POKUTA: Pri Novákoch prekročil motorkár rýchlosť o 82 km/h

Vodičovi uložili blokovú pokutu v najvyššej výške, akú môže policajt dať na mieste. Za svoju rýchlu jazdu zaplatil 800 eur.

48
48

Nováky 10. augusta (TASR) – Český motorkár jazdil vo štvrtok (9.8.) popoludní na ceste I/9 medzi Novákmi a Prievidzou rýchlosťou 172 kilometrov za hodinu (km/h). Muža namerali radarom prievidzskí dopravní policajti, informovala v piatok trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

“Štyridsaťdvaročný Tomáš z Kyjova tak na cestnom motocykli Honda 1100 prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na ceste o 82 km/h,” uviedla Antalová.

Český motorkár jazdil vo štvrtok 9. augusta 2018 popoludní na ceste I/9 medzi Novákmi a Prievidzou rýchlosťou 172 kilometrov za hodinu (km/h). Muža namerali radarom prievidzskí dopravní policajti. Foto: KR PZ v Trenčíne

Vodiča dopravní policajti podľa nej predpísaným spôsobom zastavili a pri cestnej kontrole ho vyzvali na predloženie dokladov potrebných na vedenie vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. “U 42-ročného vodiča bola dychová skúška negatívna. Ako dôvod svojej rýchlej jazdy mal motorkár policajtom uviesť, že si myslel, že je na diaľnici. Vodičovi uložili blokovú pokutu v najvyššej výške, akú môže policajt dať na mieste. Za svoju rýchlu jazdu zaplatil 800 eur,” dodala.


Join the Conversation