NBA: Cleveland vymenil Irvinga do Bostonu za troch hráčov

Dvadsaťpäťročný americký basketbalista Kyrie Irving sa dočkal vytúženého odchodu.

412
412

Cleveland 23. júla (TASR) – Finalista predchádzajúceho ročníka zámorskej NBA Cleveland Cavaliers sa postaral o doteraz najväčší prestup v rámci leta. Dvadsaťpäťročný americký basketbalista Kyrie Irving sa dočkal vytúženého odchodu, jeho novým pôsobiskom bude Boston Celtics. Opačným smerom v rámci výmeny putujú Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Žižič a možnosť výberu v prvom kole draftu v roku 2018.

Irving požiadal vedenie Clevelandu pred mesiacom o výmenu. Rozohrávač Cavs patril k oporám, ktoré sa postarali o titul v sezóne 2015/2016, ale stále bol len v tieni najväčšej hviezdy tímu LeBrona Jamesa. Záujem o Irvingove služby prejavili viaceré kluby, vrátane Minnesoty Timberwolves, Phoenixu Suns či New Yorku Knicks. Až Boston Celtics však dokázali ponúknuť takých hráčov, aby k odchodu prišlo.

“Je nesmierne vzácne získať 25-ročného basketbalistu, ktorý dokázal to, čo už dokázal. Je to ofenzívna zbraň. Cítime, že najlepšie roky má ešte len pred sebou. Získali sme hráča, ktorý je istotou. Vieme, ako nevyspytateľný môže byť draft. Za hráča takéhoto kalibru je potrebné zaplatiť adekvátnu cenu. Myslíme si, že tento trejd nám pomôže zlepšiť sa, preto sme ho uskutočnili,” povedal prezident basketbalových operácií Bostonu Celtics Danny Ainge.

Clevelandu sa po neúspešnom lete podarilo napokon za Irvinga získať viac ako adekvátnu náhradu. Dvadsaťosemročný Thomas sa v predchádzajúcom ročníku vypracoval na jedného z najlepších rozohrávačov súťaže. Crowder patrí k solídnym obrancom, pre Chorváta Žižiča to bude premiérová sezóna v rámci NBA. Okrem toho majú ešte výber z prvého kola budúcoročného draftu. “V rámci trejdu sme získali dvoch hráčov a aktíva, ktoré nám pomôžu v zotrvaní v boji o titul,” citovala agentúra AP generálneho manažéra Clevelandu Kobyho Altmana.

In this article


Join the Conversation