Nepodceňujte výber obuvi: Nohy vás nesú celý život!

647
647

Určite poznáte vetu pre krásu sa trpí. Rozhodne by ste ju však nemali vo svojom živote uplatňovať pri výbere obuvi. Nesprávna obuv môže mať vážne následky pre vaše zdravie. Poradíme vám, za akú obuv vaše nohy poďakujú.

Prečo myslieť na vhodné topánky?

Topánky chránia od nepamäti naše chodidlá pri chôdzi a dotvárajú náš štýl. Deformity nôh však pribúdajú. Čoraz častejšie sa stretávanie s plochými nohami, vysokými klenbami, nedokrvenosťou nôh a inými ochoreniami, ktoré väčšinou nepripisujeme nesprávnym topánkam. Aby ste sa takýmto ťažkostiam vyhli, mali by ste pred dizajnom obuvi uprednostniť kvalitu a vyhradiť si na skúšanie topánok dostatok času.

Ako rozoznať vhodnú obuv?

Zistiť, ktoré topánky sú najvhodnejšie nemusí byť jednoduché, avšak tieto tipy vám výber určite uľahčia. V prvom rade by ste si mali na topánkach všímať podrážku. Mala by byť z odolného materiálu, aby ste pri chôdzi necítili každú nerovnosť, no zároveň by mala byť dostatočne ohybná. Ak topánku neviete ohnúť, podrážka je príliš tvrdá. Ďalším dôležitým faktorom, na ktorý by ste mali myslieť, je strih. Vášmu chodidlu neprospieva zúžená špička. Tá by mala byť okrúhla, aby prsty v topánke neboli stiesnené a predišlo sa tak vybočujúcim palcom alebo tzv. kladivkovým prstom. Topánka by vám na nohe mala dobre sedieť a nevyzúvať sa pri chôdzi. Pri kúpe obuvi, samozrejme, myslite aj na materiál. Topánky by mali byť vzdušné, čo zabráni nadmernému poteniu nôh a vzniku a šíreniu nepríjemných chorôb.

Čo ponúkajú obchody?

Mnoho ľudí si myslí, že kritéria vhodnej obuvi spĺňajú len mäkkučké bežecké topánky, ktoré sa však nehodia ku každému outfitu na bežné nosenie. Dobrou správou je, že výrobcovia obuvi čoraz viac myslia na zdravie našich nôh a prispôsobujú tomu materiály aj strihy. Jednou zo značiek, ktorá neustále zlepšuje svoje modely, je Tommy Hilfiger, ktorá ponúka široký výber pohodlných topánok na rôzne príležitosti.

In this article


Join the Conversation