NHL: Edmonton vymenil J. Jokinena do Los Angeles za Cammalleriho

Obaja hokejisti prišli do svojich tímov pred sezónou ako voľní hráči.

652
652

Los Angeles 15. novembra (TASR) – Vedenie klubu NHL Edmonton Oilers vymenilo fínskeho útočníka Jussiho Jokinena do Los Angeles Kings za iného veterána Michaela Cammalleriho. Obaja hokejisti prišli do svojich tímov pred sezónou ako voľní hráči.

Cammalleri zaznamenal sedem bodov (3+4) v 15 zápasoch za Kings, ale v uplynulých desiatich dueloch pridal len dva body. Jokinenovi sa darilo podstatne menej, keď počas 14 stretnutí zaznamenal jednu asistenciu. “Spravili sme túto výmenu, aby sme zlepšili strelecký potenciál tímu. Mike je kvalitný útočník s dobrou strelou a v ofenzíve je efektívny,” povedal pre nhl.com generálny manažér Oilers Peter Chiarelli.

Tridsaťpäťročný Cammalleri nazbieral 620 bodov (290+330) v 855 zápasoch za Kings, Calgary Flames, Montreal Canadiens a New Jersey Devils. Má ročný kontrakt na milión dolárov. “Mal som rozhovor s Mikeom a myslím si, že nebol spokojný s úlohou, akú v tíme mal. Preto sme sa rozhodli pre toto riešenie,” uviedol GM Kings Rob Blake.

O rok mladší Jokinen odohral v profilige 905 zápasov za Oilers, Dallas Stars, Tampu Bay Lightning, Carolinu Hurricanes, Pittsburgh Penguins a Floridu Panthers. Nazbieral v nich 547 bodov (186+361). “Jokinen je univerzálny hráč. Dokáže hrať na krídle, aj na poste centra, je silný na vhadzovaniach. Je to spoľahlivý hráč a do našej zostavy by mal vniesť stabilitu,” povedal Blake na adresu fínskeho útočníka, ktorý má tiež ročnú zmluvu na 1,1 milióna dolárov.


Join the Conversation