NHL: Hráčmi týždňa sa stali Gaudreau, Burns a Lehner

Burns strelil v troch zápasoch dva góly a pridal sedem asistencií. Najviac zažiaril v zápase proti Coloradu Avalanche (5:4), v ktorom zaznamenal druhýkrát v kariére štyri body (1+3)...

212
212

New York 7. januára (TASR) – Hráčmi týždňa zámorskej hokejovej NHL sa stali ľavý krídelník Calgary Flames Johnny Gaudreau, obranca San Jose Sharks Brent Burns a brankár New Yorku Islanders Robin Lehner.

Gaudreau strelil v štyroch zápasoch päť gólov a zaznamenal jedenásť bodov, čím pomohol “plameňom” k trom víťazstvám a posunu na prvé miesto v Západnej konferencii. V dvoch zápasoch za sebou si pripísal po štyri body, čo pred ním dokázali len dvaja hráči v klubovej histórii, naposledy Doug Gilmour v novembri 1988. Dvadsaťpäťročný Američan je so 62 bodmi štvrtý najproduktívnejší hráč NHL.

Burns strelil v troch zápasoch dva góly a pridal sedem asistencií. Najviac zažiaril v zápase proti Coloradu Avalanche (5:4), v ktorom zaznamenal druhýkrát v kariére štyri body (1+3) v jednom zápase.

Lehner vychytal tri víťazstvá Islanders v troch vystúpeniach s priemerom 1,99 inkasovaného gólu na zápas. “Ostrovania” aj vďaka jeho výkonom natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. Dvadsaťsedemročný Švéd podal najlepší výkon proti svojmu bývalému tímu Buffalu Sabres, keď k triumfu 3:1 pomohol 39 zákrokmi.


Join the Conversation