Niekoľko rád a tipov ako založiť vlastnú spoločnosť s ručením obmedzeným

Ak máte víziu, založte si eseročku.

322
322

BRATISLAVA 27. decembra – Ako založiť spoločnosť s ručením obmedzeným? Máme pre vás zopár rád a tipov, ktoré by vám v tom mohli pomôcť. Proces vzniku „eseročky“ by sa dal rozdeliť do niekoľkých krokov.

Prvým je výber obchodného mena, ktoré nesmie byť totožné s menom iného podnikateľa. Ďalším je výber miesta, na ktorom bude firma sídliť. V súčasnosti existujú firmy, ktoré nepotrebujú oficiálne sídlo, ale majú výhodnú možnosť na prenájom virtuálneho sídlo. Toto sídlo, alebo aj virtuálna kancelária, zabezpečuje príjem zásielok vrátane možnosti preposlania pošty na vami zvolenú adresu s upozornením o prijatej pošte prostredníctvom internetovej komunikácie (e-mail), telefonicky, alebo pomocou SMS správ, a to za prijateľné ceny.

Tretí krok je vypracovanie zakladateľských dokumentov, ktoré by malo byť zverené expertom, pretože vzory na internete sú často nepresné. Zakladateľská listina, alebo zmluva, ak ide o viacerých zakladateľov, musí obsahovať náležitosti, ktoré sú ustanovené Obchodným zákonníkom.

Nasledujúcimi krokmi sú získanie živnostenského oprávnenia, vyžiadanie súhlasu správcu dane a Sociálnej poisťovne, zápis do obchodného registraregistrácia na daňovom úrade.

In this article


Join the Conversation