Nitra prehrala v šestnásťfinále UEFA Youth League s Feyenoordom 2:3

Mladí futbalisti FC Nitra rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte riadneho hracieho času.

190
190

Nitra 6. februára (TASR) – Mladí futbalisti FC Nitra prehrali v šestnásťfinále play off UEFA Youth League na domácej pôde s favorizovaným Feyenoordom Rotterdam 2:3, keď rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Starší dorastenci Nitry mali v juniorskej verzii Ligy majstrov na dosah prekvapenie, ešte dvadsať minút pred koncom viedli nad holandským súperom vďaka dvom presným zásahom Mareka Fábryho 2:1. Potom ale Orkun Kökcü vyrovnal a v 90. minúte rozhodol o postupe herne i strelecky dominantného Feyenoordu Wouter Burger.

Šestnásťfinále UEFA Youth League:

FC Nitra – Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1)
Góly:
32. a 43. Fábry – 20. a 71. Kökcü, 90. Burger

Martin Babinec, tréner Nitry: “My sme do zápasu vôbec nevstúpili dobre. Chýbala nám istota. Mali sme možno až priveľký rešpekt. Po góle sme sa viac otriasli, začali sme lepšie dostupovať, boli sme viac agresívnejší, živší. Nič iné nám v podstate neostávalo. Podarilo sa nám vývoj zápasu zvrátiť. Dali sme dva krásne góly, možno nie zaslúžene sme išli do vedenia. Do druhého polčasu sme nechceli nastúpiť tak defenzívne, ale súper mal svoju kvalitu. Viackrát nás podržal brankár, súper mal prevahu. Vyrovnávajúci gól prišiel zaslúžene a v závere sme dostali gól, ktorému sme mohli zabrániť.”


Join the Conversation