Nitrianska výstava predstaví ručné práce ľudí s mentálnym postihnutím

Na pešej zóne pred Ponitrianskym múzeom sa zase predpoludním predstavia so svojimi výrobkami, spevom, tancom i divadelnými scénkami.

109
109

Nitra 9. júna (TASR) – Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia predstaví výstava Dobrý deň, Nitra, ktorá sa začne v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre 12. júna. Súčasťou výstavy budú predajné dielničky na pešej zóne pred múzeom. „Deň krivých zrkadiel je dňom ľudí s mentálnym postihnutím, dňom, keď rôznymi aktivitami prezentujú svoje schopnosti v oblasti umenia, ručnej práce i komunikácie,“ informovala Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianskeho múzea.

Na pešej zóne pred Ponitrianskym múzeom sa predpoludním predstavia so svojimi výrobkami, spevom, tancom i divadelnými scénkami ľudia s mentálnym postihnutím z Nitrianskeho kraja. „Drobné predmety, výšivky, batiky, ozdoby, výrobky z textilu i drôtu si okoloidúci môžu za symbolické ceny aj zakúpiť, čím podporia nielen aktivity autorov prác, ale aj ich sebavedomie,“ uviedla Packová-Zahradárová. Deň krivých zrkadiel vyvrcholí vernisážou výtvarných a ručných prác v Ponitrianskom múzeu, počas ktorej budú ocenení autori najlepších prác. Výstava potrvá do 30. júna.


Join the Conversation