Osobnosti európskej a svetovej teológie vystúpia v Bratislave

Na kongrese sa zúčastní súčasný dekan Pápežského biblického inštitútu v Ríme Peter Dubovský.

2708
2708

Bratislava 1. augusta (TASR) – Súčasné osobnosti európskej a svetovej teológie vystúpia na medzinárodnom teologickom kongrese v Bratislave koncom augusta (28. – 31. 8.). Hovoriť budú o nádeji. Podujatie organizuje Európska spoločnosť pre katolícku teológiu (ESCT). TASR o tom informoval koordinátor komunikácie pre ESCT kongres 2019 Matúš Demko.

Miloš Lichner, hlavný organizátor podujatia, poukazuje na to, že teológia je živá veda a bežným ľuďom môže stále ponúknuť nádej. “Naše vzťahy zakladáme nielen na dôvere, ale aj na nádeji. Nádej je súčasťou ľudskej skúsenosti, ale aj celej spoločnosti. Súvisí s tým, čo očakávame, v čo dúfame, že sa stane. Je dobré venovať sa nádeji a viesť o nej dialóg nielen vnútri cirkvi, ale aj navonok,“ vysvetľuje Lichner.

Na kongrese sa zúčastní súčasný dekan Pápežského biblického inštitútu v Ríme Peter Dubovský. “O nádeji bude hovoriť odborníčka na kresťansko-židovské vzťahy Amy-Jill Levine z Nashvillu, ktorá ako prvá židovka vyučuje Nový zákon na Pápežskom biblickom inštitúte,” uviedol Demko. O medzináboženskom dialógu bude rozprávať Zbigniew Kubacki z Varšavy. Ďalšou témou bude nádej pre mladých, ktorej sa venuje Michal Garanzini, rektor Loyola University Chicago.

Cieľom ESCT je venovať sa interdisciplinárnemu výskumu a stáť na priesečníku medzi cirkvou a spoločnosťou. V súčasnosti je jej prezidentkou Marie-Jo Thiel zo Štrasburgu.


Join the Conversation