Overené tipy a triky, ako zrýchliť rast vlasov

613
613

Vlasy sú korunou krásy a ak chceme, aby boli krásne a zdravé, nesmieme podceňovať starostlivosť o ne. Ak nám vlasy začnú vypadávať, väčšina z nás to pripisuje veku, genetickej predispozícii, ale málokto to pripisuje nevhodnej strave a nesprávnej starostlivosti.

Ak by ste chceli, aby vám vlasy rástli podstatne rýchlejšie a boli aj zdravé, prezradíme vám pár overených tipov a trikov, ako zrýchliť rast vlasov.

Dávajte si podstrihávať končeky vlasov

Aby sme sa mohli pochváliť ideálnou dĺžkou vlasov, kaderníci odporúčajú navštevovať kadernícke salóny aspoň dvakrát za rok. Podstrihávanie končekov vlasov pomôže vlasom zregenerovať a vy sa tak zbavíte nevzhľadných rozštiepených končekov.

Spôsoby, ako urýchliť rast vlasov, je však viacero.

Používajte prípravky na rast vlasov alebo vyskúšajte nastrelovanie vlasov

Na zrýchlenie rastu vlasov môžete použiť kvalitné prípravky na rast vlasov buď v podobe šampónov, alebo v tabletkách. Skvelým spôsobom, ako docieliť bohatšiu hrivu, je aj nastrelovanie vlasov. Tento spôsob je však vhodný len pre tých, ktorí už vedia, čo spôsobuje vypadávanie vlasov a neexistuje už žiaden účinný spôsob, ako mať hustejšie vlasy.

Zmeňte svoje stravovacie návyky

Nezdravá strava neškodí nielen nášmu tráviacemu ústrojenstvu, ale aj našim vlasom. To, čo jeme, nepriamo ovplyvňuje aj kvalitu vlasov. Ak jedávate nezdravé mastné jedlá z fastfoodov, nedávate svojim vlasom potrebné živiny a tým pádom vám vlasy nerastú tak, ako by mali.

Skúste preto zmeniť svoje stravovacie návyky. Začnite predovšetkým príjmom ovocia, zeleniny, bieleho mäsa a rýb. Ďalej by ste mali zvýšiť príjem masla a rastlinných olejov, v ktorých sa nachádzajú omega-3 mastné kyseliny. Tieto kyseliny nielenže urýchlia rast vlasov, ale aj zabránia ich vypadávaniu. Omega-3 mastné kyseliny nájdeme v rybách, v orechoch, v semenách a v olejoch.

Aby sme podporili rast vlasov, nemali by sme zabúdať aj na príjem potravín bohatých na železo a zinok. Zinok obsahujú ustrice, tmavá čokoláda, tekvica. Železo zase chudé mäso alebo strukoviny (fazuľa, šošovica).

Zrýchliť rast vlasov dokážeme aj dostatkom spánku, odstránením stresu z nášho života a šetrným umývaním vlasov.

In this article


Join the Conversation