Po silnom zemetrasení v Indonézii odvolali varovanie pred cunami

Zo súostrovia Maluku však prišli správy o panike medzi ľuďmi, ktorí utekali z domovov a po varovaní aj ďalej od pobrežia.

63
63

Jakarta 8. júla (TASR) – Indonézske úrady odvolali varovanie pred vlnami cunami, vydané po nedeľňajšom silnom zemetrasení s magnitúdou 6,9. Informovala o tom agentúra AFP.

Zemetrasenie nastalo v hĺbke 24 kilometrov, epicentrum sa nachádzalo v Moluckom mori – medzi severnou časťou ostrova Sulawesi a severnou časťou súostrovia Maluku – , vyplýva z údajov americkej geologickej služby USGS.

Indonézsky geofyzikálny ústav vydal výstrahu pred cunami pre komunity na okolitých pobrežiach, kde obyvateľom odporučili, aby sa držali preč od mora.

Varovanie ústav neskôr zrušil, pričom sa dosiaľ neobjavili hlásenia o škodách alebo obetiach. Zo súostrovia Maluku však prišli správy o panike medzi ľuďmi, ktorí utekali z domovov a po varovaní aj ďalej od pobrežia.

Vlani si zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následné cunami v oblasti mesta Palu na ostrove Sulawesi vyžiadalo viac než 2200 obetí na životoch, ďalších tisíc ľudí bolo nezvestných.


Join the Conversation