Pohodlná a štýlová obuv – tenisky.

Tenisky sa považujú za športovú obuv. Ak sú kvalitné, dlho vydržia, zaistia pohodlie a stabilitu chodidla a oceníte aj ich odolnosť. Tento typ obuvi ale nemusí byť len športový.

502
502

Tenisky sú univerzálnou obuvou. Ak si zvolíte správny štýl môžete ich skombinovať s takmer akýmkoľvek typom outfitu. Existujú desiatky druhov tenisiek a tisíce farebných škál. Od veselých a farebných až po tenisky vhodné pre vrcholových športovcov, ktoré majú trochu iný účel ako doplnok oblečenia.

Tenisky pre športovcov

Táto obuv bola pôvodne navrhnutá pre šport a športovcov. Kvalitná a špičková obuv tohto zamerania sa stará o

  • Zaisťuje stabilitu nohy pri športe (behu, chôdzi, skoku,…)
  • Chránia členok pred zranením – mierne vyššie tenisky poskytujú oporu členku, alebo ho obopínajú a tak ho spevňujú
  • S vhodnou vložkou, alebo podrážkou zabraňujú otrasom kĺbov (hlavne kolená) pri behu a skákaní

Pokiaľ práve k vrcholovým športovcom nepatríte, ale občas si idete zabehať, prípadne len hľadáte pohodlnú obuv, v ktorej vás nebudú bolieť nohy skúste sa obzrieť po teniskách. Dámske tenisky New Balance sa radia k pohodlnej a kvalitnej obuvi, ktorá sa hodí nie len na športovanie, ale aj na bežné nosenie. Ak vás čaká únavný deň, ktorý strávite na nohách ľahkosť a priedušnosť tenisiek určite oceníte.

Vyjadrite svoj štýl

Tenisky nemusia byť len na šport. Ak si zvolíte vhodný typ tejto obuvi môžete ich pokojne nosiť aj k sukni, krátkym nohaviciam, alebo aj k športovo elegantnému oblečeniu. Dámske tenisky Vans sú jednou z množstva značiek, ktoré vynikajú veľkým výberom rôznych typov a druhov tenisiek.

Sukne, ktoré majú jemný športový nádych perfektne ladia s ľahkými plátenými teniskami. Hodia sa aj k dlhým letným šatám.

Ak tento štýl nie je nič pre vás môžete to skúsiť s teniskami s hrubou podrážkou. Štýlové, farebné a veselé tenisky si isto obľúbi každý teenager.

Pri výbere tenisiek sa orientujte aj na ich ďalšie vlastnosti ako len vzhľad. V priedušných teniskách sa vám nebude noha potiť ale to nie je všetko. Ďalším dôležitým bodom je ich údržba, mali by sa dať ľahko a jednoducho čistiť, aby ste ich už po pár dňoch nosenia nemuseli vyhadzovať.

In this article


Join the Conversation