Požiar vo francúzskom Mulhouse neprežilo päť ľudí. Vznikol úmyselne

Vysoký počet obetí je dôsledkom hustého dymu, ktorý sa v dome rozšíril.

1008
1008

Mulhouse 2. októbra (TASR) – Podpaľačstvo bolo zrejme za požiarom obytného domu v alsaskom meste Mulhouse, ktorý si v noci na dnes vyžiadal životy najmenej štyroch detí a jednej dospelej osoby. Ďalších osem ľudí utrpelo zranenia, traja z nich skončili v nemocnici s ťažkými popáleninami.

Požiar vypukol v pivničných priestoroch a rozšíril sa cez schodisko objektu. Príčina mala “s veľkou pravdepodobnosťou kriminálny charakter”, vyhlásil dnes popoludní pre regionálne noviny L’Alsace prokurátor Dominique Alzeari.

Podľa jeho slov bol v súvislosti s požiarom zadržaný 28-ročný obyvateľ domu, ktorý bol už v minulosti odsúdený za podpaľačstvo.

Ako uviedli spomínané regionálne noviny, vysoký počet obetí je dôsledkom hustého dymu, ktorý sa v dome rozšíril. Navyše sa občania sťažovali na údajne pomalú reakciu záchranárov. Osobitne smútia príslušníci miestnej tureckej komunity, ktorá prišla o tri zo svojich detí. Konzul krajiny polmesiaca zo Štrasburgu pricestoval do dejiska požiaru, aby tam žijúcim krajanom vyjadril solidaritu v ťažkých momentoch.

Všetky rodiny z päťposchodového obytného domu v bezproblémovej štvrti mesta už majú náhradné ubytovanie.

In this article


Join the Conversation