Prešovskí školáci sa učia správne triediť odpad

Školy, ktoré sa prihlásili do projektu envirorezortu s názvom Triedim, triediš, triedime, dostali v týchto dňoch sety troch farebných tašiek, do ktorých vhadzujú separovaný odpad.

679
679

Prešov 29. septembra (TASR) – Technické služby mesta Prešov (TSMP) sa zapojili do vyučovacieho procesu, vysvetľovali žiakom prešovských základných škôl, ako treba triediť odpad. Realizujú tak pilotný projekt Triedim, triediš, triedime, ktorý odštartovalo Ministerstvo životného prostredia SR. V 189 triedach pribudli špeciálne farebné tašky. Školáci do nich triedia tri druhy odpadu a zároveň sa učia o dôležitosti takéhoto prístupu k životnému prostrediu. Informoval o tom tlačový referent prešovskej radnice Milan Grejták.

“Na našu výzvu zareagovalo 17 z 19 základných škôl na území mesta. Verím, že dáme príklad aj ďalším školám a žiakom, ale aj rodičom týchto detí. Zo skúsenosti môžem potvrdiť, že najrýchlejšia cesta k zmene prístupu v triedení odpadov dospelých vedie cez ich deti,” uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Prešov Milan Toth.

Do projektu sa zapojili žiaci prvého stupňa. Prihlásené školy dostali v týchto dňoch sety troch farebných tašiek, pričom do zelenej budú školáci zbierať sklo, žltá je určená na plasty a modrá na papier. K dispozícii majú aj informačnú tabuľu, ktorá primeraným spôsobom naviguje deti, ako správne odpad roztriediť.

Cieľom nového environmentálneho programu Triedim, triediš, triedime je podporiť separovanie odpadu v školách i efektívne zvýšiť informovanosť detí o tejto problematike.

In this article


Join the Conversation