Prešovský kraj obnovuje areál školy v prírode v Tatranskej Lesnej

V budove vznikne 33 izieb s vlastnými hygienickými zariadeniami, pribudne výťah a celý objekt sa zmodernizuje.

380
380

Vysoké Tatry 26. septembra (TASR) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) zo svojho rozpočtu vyčlenil 1,3 milióna eur na obnovu areálu školy v prírode v Tatranskej Lesnej vo Vysokých Tatrách. Počas rekonštrukcie sa dispozične zmení ubytovacia časť a dôjde aj k celkovej modernizácii budovy. Ide o jediné zariadenie tohto druhu v správe kraja.

“V rámci rekonštrukcie ide o zmenu vnútornej dispozície. Pôvodné izby mali osem až desať postelí, len na prízemí boli tri apartmány. Prestavbou vzniknú izby takzvaného hotelového typu, teda dvojposteľové izby s prístelkou,” priblížila pre TASR hovorkyňa PSK Daša Jeleňová. V budove školy v prírode takto vznikne 33 izieb s vlastnými hygienickými zariadeniami v každej izbe. “Vybuduje sa i výťah, ktorý sa v budove nenachádzal a zmodernizuje sa celý objekt,” povedala hovorkyňa.

“V súčasnosti sú už vybudované nové priečky, vnútorné inštalačné rozvody, omietky, postupne pribúdajú aj nové obklady a dlažby,” vymenovala Jeleňová. Zariadenie je v súčasnosti zatvorené, rekonštrukcia zasahuje do celého objektu. “Stavebné práce na hlavnom ubytovacom objekte majú byť ukončené do konca roka, následne potom sa bude budova vnútorne vybavovať,” doplnila.

Obnovou prejde aj vedľajšia prevádzková budova, s jej prestavbou sa začne v roku 2018. Podľa slov hovorkyne kraja by táto rekonštrukcia mala trvať zhruba päť mesiacov. Riaditeľ tatranskej školy v prírode Valerián Kuffa povedal, že prevádzku hlavnej ubytovacej časti by chcel spustiť v marci 2018.

Škola v prírode v Tatranskej Lesnej sa nachádza medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou v nadmorskej výške zhruba 1000 metrov. V areáli je ihrisko s umelou trávou, altánok a vedie odtiaľ i turistický chodník na Hrebienok.

In this article


Join the Conversation