R. Fico by v rámci sociálneho balíčka privítal diskusiu o 13. dôchodku

R. Fico pripomenul, že medzi koaličnými partnermi je dohoda, pokiaľ ide o výrazné zvyšovanie platov vo verejnej, štátnej správe, učiteľov a zdravotných sestier.

57
57

Bratislava 16. mája (TASR) – Predseda Smeru-SD Robert Fico by v rámci opatrení v ďalšom sociálnom balíku privítal diskusiu o 13. dôchodku. “My by sme napríklad vedeli začať tým, že by sa výrazne zvýšil vianočný príspevok, a to by tvorilo základ 13. dôchodku,” opísal Fico na stredajšej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR.

Je to podľa neho však iba jeden z nápadov, neznamená to, že to tak bude. Smer-SD by však podľa neho v rámci sociálneho balíčka nechcel predstaviť nejaký zoznam opatrení, ale skôr možno jednu alebo dve “vlajkové lode”. Teda jedno alebo dve väčšie opatrenia, ktoré by podľa Fica “opäť ukázali, aká je orientácia Smeru-SD”.

Aj na utorkovej (15. 5.) Koaličnej rade sa podľa neho hovorilo o viacerých návrhoch koaličných strán do sociálneho balíčka. “Nechcem a nebolo by to korektné, aby som ja hovoril za strany, čo navrhujú a akú majú predstavu,” doplnil Fico.

Pripomenul však, že medzi koaličnými partnermi je dohoda, pokiaľ ide o výrazné zvyšovanie platov vo verejnej, štátnej správe, učiteľov a zdravotných sestier. “Tu hovoríme o stovkách miliónov eur, ktoré budú vynaložené na zvyšovanie platov,” vyčíslil.


Join the Conversation