Rozmaznávajme svoje telo tou najlepšou kozmetikou

510
510

Kto by sa nechcel cítiť príjemne, sviežo a voňavo? Každý z nás miluje ten pocit, keď môže relaxovať pri dobrom kúpeli obklopený svojou obľúbenou kozmetikou. Niektorí si tieto okamihy užívame naplno. Horúci kúpeľ, voňavá pena, príjemný sprchový šampón a po kúpeli osviežujúce telové mlieko, ktoré pôsobí na našu pokožku ako balzam. Dodá jej vláčnosť i vitamíny. Existujú rôzne telové mlieka takmer od výmyslu sveta a na všetky typy pokožky. Určite si je z čoho vyberať. Telové mlieko sa odporúča použiť po každom kúpeli, ktorý pokožku vysúša. Vďaka nemu nebudeme mať pocit suchej kože a svrbenie po celom tele. Okrem toho sa nám telové mlieko postará o príjemnú vôňu našej pokožky.

Pre zdravú a žiarivú pokožku

Niekedy si kladieme otázku, ktoré telové mlieko je pre našu pokožku to správne. Každý sme iný, máme inú farbu pleti, typ pokožky a rôznu toleranciu na telovú kozmetiku. Niekto môže použiť hocijaké telové mlieko a jeho pokožke to vadiť nebude, ale sú aj takí, ktorí si musia značku telového mlieka dôkladne vyberať, pretože nie každé je pre ich pokožku vyhovujúce. Občas sa môže dostaviť nejaká alergická reakcia na niektorú zo zložiek telového mlieka, a to je pre nás určite nepríjemné. Preto by sme sa pri výbere telových mliek nemali riadiť podľa vône, ale dať prednosť telovým mliekam, ktoré neobsahujú chemické látky a sú zložené z prírodných surovín. Dôležité je prečítať si aj zadnú etiketu výrobku, na ktorej je uvedené zloženie telového mlieka. Telové mlieko by sme mali používať najideálnejšie po každom kúpeli, pretože sprchové gély pokožku do značnej miery vysušujú a pokožka stráca svoju pružnosť.

Hladká pokožka je sexy

Koľko úsilia nás stojí dosiahnuť výsledok, s ktorým sme spokojné. Každá žena by vedela o tom rozprávať svoje príbehy. Každodenné holenie a odstraňovanie chĺpkov, ktoré neraz preklíname počas holenia či depilácie. Ale pre krásu treba aj niečo vytrpieť! Pošomreme si síce, no máme radosť z výsledného efektu. Depilačná kozmetika je darom pre každú ženu, ktorej záleží na tom, ako vyzerá a pôsobí na svoje okolie. Správna dáma sa predsa o seba musí starať aj po tejto stránke. To, čo ženy v minulosti /a nie je tomu tak dávno/ neriešili, ženy 21.storočia riešia každý deň a hlavne v letnom období. Napr. sedemdesiate či osemdesiate roky sa niesli v trende ženského ochlpenia, dnes to je celkom opačne. Depilácia chlpov má samozrejme svoj význam aj z hľadiska hygieny, nielen estetiky. Vďakabohu za dnešné depilačné prípravky, ktoré určite nechýbajú ani jednej z nás!

In this article

Join the Conversation